Dzisiaj jest: 15.4.2024, imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława

Społecznicy wkraczają do akcji

Dodano: 2 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

„Społecznik” to program realizowany przez Urząd Marszałkowski, który ma na celu wsparcie małych, lecz istotnych dla lokalnych społeczności inicjatyw.

Społecznicy wkraczają do akcji

„Społecznik”  to program realizowany przez Urząd Marszałkowski, który ma na celu wsparcie małych, lecz istotnych dla lokalnych społeczności inicjatyw. Istotą tego programu jest bezpośrednia pomoc tym, którzy oddolnie podejmują działania społeczne. 

Inicjatywa jest skierowana do organizacji pozarządowych i grup ludzi, którzy mają ciekawe pomysły i chcą je zrealizować w swoich miejscowościach. Pieniądze otrzymali również mieszkańcy naszego regionu, którzy wcześniej aplikowali o środki na zaproponowane przez siebie inicjatywy. Umowy podpisali w obecności Olgierda Kustosza i Marcina Przepióry z Urzędu Marszałkowskiego.

„Mam nadzieję, że te pieniądze rozbudzą inicjatywę w mieszkańcach naszego regionu. Cieszymy się, że Wasze pomysły dzięki tym pieniądzom zostaną realizowane, a my będziemy Państwa wspierać w tych działaniach” - mówił podczas spotkania ze społecznikami, wicemarszałek Olgierd Kustosz.

Na wcielenie w życie swoich inicjatyw, społecznicy otrzymali po 5 tysięcy złotych. Dostali je mieszkańcy Myśliborza, Gryfina i Stargardu.

„Aż 25 projektów z naszego regionu zostało ocenionych pozytywnie. To świadczy o Waszej aktywności i coraz lepszych pomysłach. Osobiście uważam, że pieniądze wydane na ten program są wydatkowane najlepiej, jak się da. Lokalne społeczności wiedzą bowiem najbardziej, czego potrzebują. Jesteście też bardzo gospodarni i nie marnujecie środków, które otrzymujecie” - zaznaczył Marcin Przepióra, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

Środki pozyskane w programie „Społecznik” można przeznaczyć na wszelkiego rodzaju inicjatywy oddolne. Mogą to być np. zawody sportowe, warsztaty kulinarne, kreatywne zajęcia dla dzieci, badania profilaktyczne, czy też wspólne sadzenie krokusów. Wszystkie inicjatywy, które służą lokalnej społeczności, są mile widziane. W naszym regionie  granty przeznaczone zostaną m.in. na zajęcia pierwszej pomocy, spotkania małych konstruktorów, działania ekologiczne i aktywności sportowe.

Program „Społecznik” funkcjonuje od 2017 roku i wpiera działania lokalne mieszkańców Pomorza Zachodniego. Do tej pory udało się zrealizować ponad 4 tysiące inicjatyw. Każdego roku na realizację działań społecznych z budżetu województwa zachodniopomorskiego przeznaczane są 3 miliony złotych. 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Stargard i blue. Fotorelacja