Dzisiaj jest: 15.4.2024, imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława

Przedszkole z dofinansowaniem

Dodano: 3 miesiące temu
Redakcja poleca!

Świetnie rozpoczął się rok dla maluchów z nowej filii Przedszkola Miejskiego nr 5, ich rodziców, opiekunów oraz pedagogów.

Przedszkole z dofinansowaniem

Świetnie rozpoczął się rok dla maluchów z nowej filii Przedszkola Miejskiego nr 5, ich rodziców, opiekunów oraz pedagogów. Pozyskaliśmy dla placówki ponad 1 100 000 zł z funduszy unijnych. Pieniądze pozwolą m.in. na organizację dodatkowych warsztatów, zajęć integracyjnych i szkolenia dla nauczycieli.
 

Placówka jest filią PM nr 5. Swoje miejsce znalazło tam 68 maluchów. Przedszkole zostało także dostosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. Jeszcze w tym roku dzięki pozyskanemu dofinansowaniu mali stargardzianie wezmą udział w wielu ciekawych i rozwijających zajęciach. To kilkaset godzin warsztatów dla dzieci, ich rodziców oraz opiekunów. W planach m.in. wspólne świętowanie Dnia Dziecka, Dnia Optymisty i Dnia Międzykulturowości. Z dodatkowych pieniędzy skorzystają także nauczyciele. 30 pedagogów z całego PM nr 5 weźmie udział w szkoleniach, dzięki którym zyskają nową wiedzę i umiejętności przydatne w pracy z dziećmi o szczególnych potrzebach.
 

Nowe przedszkole ruszyło pod koniec 2023. Znajduje się na os. Zachód – w części pomieszczeń należących do Szkoły Podstawowej nr 2. Przed uruchomieniem placówki wnętrza przeszły kompleksowy remont. Wydaliśmy na to z budżetu miasta ponad 1 200 000 zł. W efekcie 68 małych stargardzian ma tam do dyspozycji przestronne, dobrze wyposażone sale, łazienki i szatnię. Jest również pokój nauczycielski, gabinet logopedyczny, wydawalnia posiłków i zmywalnia.

Zdjęcie: Paweł Bieg

URZĄD MIEJSKI W STARGARDZIE

Źródło: URZĄD MIEJSKI W STARGARDZIE
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Stargard i blue. Fotorelacja