Dzisiaj jest: 29.2.2024, imieniny: Lecha, Lutomira

Teatr Współczesny: repertuar - grudzień

Dodano: 3 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Grudzień to magiczny czas wielu wyzwań.

Teatr Współczesny: repertuar - grudzień

  Grudzień to magiczny czas wielu wyzwań. Nie każdy z nas jest gotowy na zawrotną gorączkę świątecznych zakupów. Aby oszczędzić wam wyzwań corocznego buszowania po sklepach, przychodzimy z pomocą. Nasza redakcja podpowiada jak zaskoczyć drugą połówkę — wybierzcie się do teatru! W Teatrze Współczesnym w Szczecinie czekają na was wspaniałe spektakle.

„XD” — Drama Per Musica

Ten muzyczny Spektakl został zrealizowany dzięki tekstom najbardziej tajemniczego internetowego autora –  Malcolma XD. Jego krótkie, absurdalne, ironiczne opowiadania podbiły serca millenialsów. Musical przedstawia internet w barokowej formie i w dodatku na scenie. Tak, na scenie. Jesteście ciekawi…? Spektakle zaplanowano na pierwszego, drugiego i trzeciego grudnia.

„Kobieta, która zajęła się ogniem” — walka z wiatrakami?

Komediowy spektakl muzyczny, ukazujący zmagania kobiet z presją społeczną oraz wzorcem heroski — tej na miarę supergirl. To opowieść o artystce, która podejmuje się misji naprawy świata, choć ten ciężar ewidentnie ją przygniata. Maria chce wziąć na siebie wszystkie opisane przez kobiety problemy. Musical powstał na bazie prawdziwych kobiecych historii, które zachęcają do rozmowy i przemyśleń.
Dostępny od ósmego grudnia.

„OPOWIEŚCI BABĆ SZEPTANE CÓRKOM PRZEZ MATKI” — temat na czasie!

Ten spektakl w reżyserii rumuńskiej dramatopisarki Gianiny Cărbunariu ukazuje losy kobiet, żyjących w Rumunii w latach 1966-1989. Wówczas za panowania dyktatora  Nicolae Ceau?escu wydano „Dekret 770”. Przypominał on polski „kompromis aborcyjny”, jednak w Rumunii obejmował także zakaz antykoncepcji. Dekret miał na celu zwiększenie populacji i budowanie potęgi państwa. W tamtych czasach było to najbardziej restrykcyjne prawo w całym bloku sowieckim, a życie przypłaciło tysiące kobiet, które pragnęły innego życia. Na społeczeństwie ten horrendalny eksperyment  odcisnął piętno sięgające kilku pokoleń. Czy mroczna historia Rumunii, przekazywana przez opowieści babć  i matek, może stanowić ostrzeżenie? Czy przeszłość Rumunii może stać się przyszłością Polski, Węgier, Stanów Zjednoczonych?
Pierwsze spektakle już od ósmego grudnia.

Zabić prezydenta

Ta historia wydarzyła się naprawdę. „Zabić prezydenta” w reżyserii Piotra Ratajczaka docieka prawdy, sensu i istoty zabójstwa pierwszego prezydenta RP — Gabriela Narutowicza przez Eligiusza Niewiadomskiego — Polaka, katolika, męża, ojca i artysty. Myślał, że zbawi świat…?
Pierwszy spektakl odbędzie się piętnastego grudnia.

Przyszedł mężczyzna do kobiety — zabawne love story?

Przezabawna komedia na aktorski duet. On i ona spotykają się na randce, która zaczyna się… fatalnie. Po serii kłótni i obelg, włączają płytę „Love story” i… zaczynają jeszcze raz. Oboje muszą przecież dokonać wyboru pomiędzy dalekim od doskonałości partnerem, a samotnością. W Teatrze współczesnym już od dwudziestego szóstego grudnia. 

„Dobry wieczór Fogg” — Poczuj klimat retro

Lekkość, poczucie humoru oraz oczywiście muzyka w stylu retro, to wszystko zapewnia spektakl „Dobry wieczór Fogg”.  Już od dwudziestego ósmego grudnia będziemy mogli obejrzeć klasykę polskiej piosenki w aktorskich interpretacjach. Pogodna sztuka bawi błyskotliwym dowcipem i zaskakującą puentą. Po barwnym świecie piosenek i anegdot z życia artysty poprowadzi nas sam Mieczysław Fogg.
W spektaklu wykorzystano fragmenty nagrania z archiwum Polskiego Radia Szczecin – rozmowę z Mieczysławem Foggiem przeprowadzoną przez Leona Jarzębowskiego w 1970 roku.

„Godzina spokoju” - życiowa ułuda ?

Specjalny spektakl sylwestrowy! W noworocznych nastrojach obejrzymy „Godzinę spokoju” w reżyserii Norberta Rakowskiego znanego z m.in. żywiołowych występów na scenie w Teatrze Współczesnym w Warszawie oraz z serialów — grał m.in. w „Klanie”, „Barwach Szczęścia”, „Drugiej szansie”.
„Godzina spokoju” to błyskotliwa komedia napisana przez współczesnego francuskiego autora — Floriana Zellera, który w 2021 roku razem z Christopherem Hamptonem otrzymał statuetkę za najlepszy scenariusz  filmu „Ojciec”. Napisana przez niego sztuka przedstawia życie Michela, który jest pasjonatem jazzu. Mężczyzna jedyne, czego pragnie, to jednej godziny spokoju do odsłuchania upragnionej winylowej płyty „białego kruka”. Jednak świat zdaje się mieć wobec niego inne plany. Żona koniecznie musi wyznać mu tajemnicę sprzed lat, syn pojawia się niezapowiedziany, namolny sąsiad puka do drzwi ze skargą… Kłamca i manipulator Michel jest gotowy zrobić wszystko, by mieć w końcu święty spokój. Czy wymarzona godzina zamieni się w prawdziwy koszmar? Sprawdź 31 grudnia.  

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
„Zachodniopomorska Stójka dla Hani”. Fotorelacja