Dzisiaj jest: 24.6.2024, imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Kiedy zostaną naprawione chodniki na Osiedlu Chopina?

Dodano: 7 miesięcy temu Autor:

Mieszkańcy Osiedla Chopina narzekają na zły stan chodników na ul. Czeskiej i przyległych. Kiedy Miasto planuje remont w tych okolicach?

Kiedy zostaną naprawione chodniki na Osiedlu Chopina?

Mieszkańcy Osiedla Chopina narzekają na zły stan chodników na ul. Czeskiej i przyległych. Kiedy Miasto planuje remont w tych okolicach?

Do radnego Rady Miejskiej Damiana Gralaka zgłosili się mieszkańcy Osiedla Chopina, którzy narzekają na zły stan chodników w tej części miasta. – Chodniki na ulicy Czeskiej są w opłakanym stanie. Są nierówne, trudno się po nich chodzi osobom starszym. Po opadach stoją kałuże, które utrudniają przemieszczanie się- zwrócił uwagę radny. – Kiedy mieszkańcy Osiedla Chopina mogą liczyć na naprawę chodników na ulicy Czeskiej i ulicach przyległych?- zwrócił się z pytaniem do Prezydenta Miasta.

Rafał Zając, Prezydent Stargardu poinformował, że w celu uporządkowania spraw związanych z przebudową i modernizacją poszczególnych ulic, Miasto realizuje inwestycje drogowe na podstawie kryteriów uchwalonych przez Radę Miejską, według których ustala się kolejność realizacji dróg gminnych na terenie Stargardu. – Ulica Czeska została zaliczona do klasy dróg dojazdowych i obecnie znajduje się w pierwszej dziesiątce ulic przeznaczonych do modernizacji we wskazanej grupie. Termin realizacji powyższego zadania uzależniony jest od ilości środków budżetowych przeznaczanych na ten cel w kolejnych latach- poinformował Prezydent.

Rafał Zając dodał, że firma zajmująca się utrzymanie stanu technicznego ulic na terenie miasta monitoruje stan techniczny poszczególnych ulic. – W momencie wystąpienia miejsc zagrażających bezpieczeństwu użytkownikom ruchu drogowego przeprowadza niezbędne miejscowe naprawy- poinformował Prezydent. – Jednocześnie należy zauważyć, że część chodników zlokalizowanych wzdłuż ulicy Czeskiej przylegających do pasa drogowego stanowi własność wspólnot mieszkaniowych. Utrzymanie tych chodników nie leży w zakresie obowiązków zarządcy drogi- dodał.

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
II Stargardzki Korowód Dziejów. Fotorelacja