Dzisiaj jest: 4.12.2023, imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana

Kierował motorowerem będąc pod wpływem narkotyków i na ,,lewych’’ tablicach rejestracyjnych

Dodano: 2 miesiące temu Autor:

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem.

Kierował motorowerem będąc pod wpływem narkotyków i na ,,lewych’’ tablicach rejestracyjnych

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Podczas kontroli 34- latek był wyraźnie pobudzony i chwilę później tester wykazał obecność środków odurzających w jego organizmie. Motorower, którym się poruszał, nie miał aktualnych badań technicznych, a zamontowane na nim tablice pochodziły od innego jednośladu. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.
 

Policjanci z Posterunku Policji w Ińsku zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. W trakcie kontroli mundurowi zwrócili uwagę na zachowanie 34- latka, które wzbudziło podejrzenia co do stanu, w jakim się znajdował. Mężczyzna był wyraźnie pobudzony. Funkcjonariusze poddali go badaniu na zawartość środków odurzających. Wynik jednoznacznie wskazał, że mężczyzna był pod wpływem narkotyków. Zatrzymany kierowca został przewieziony przez policjantów do miejscowego szpitala, gdzie pobrano od niego krew do badań laboratoryjnych na zawartość niedozwolonych substancji. Ponadto policjanci ustalili, że motorower nie posiadał aktualnych badań technicznych, a zamontowane na nim tablice rejestracyjne pochodziły od innego jednośladu. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji celem przeprowadzenia dalszych czynności. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Osoby kierujące w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających stwarzają realne zagrożenie zarówno dla siebie, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Nie popełnijmy błędu mogącego kosztować czyjeś zdrowie czy nawet życie.


KOMENDA POWIATOWA POLICJI W STARGARDZIE

Źródło: KOMENDA POWIATOWA POLICJI W STARGARDZIE
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia Stargard - Trefl Sopot. Fotorelacja