Dzisiaj jest: 15.4.2024, imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława

Integracja z Krajowym Systemem e-Faktur

Dodano: 7 miesięcy temu

Integracja z Krajowym Systemem e-Faktur to doskonałe rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy.

Integracja z Krajowym Systemem e-Faktur
Integracja z Krajowym Systemem e-Faktur to doskonałe rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy. Za jakiś czas korzystanie z KSeF stanie się obowiązkowego, dlatego warto już teraz poznać dostępne możliwości systemu. Z powodzeniem zautomatyzujemy przepływ dokumentacji w firmie, bez ponoszenia dodatkowych opłat. Czym jest KSeF i jakie korzyści zapewnia? Co warto wiedzieć o integracji z tym systemem?

Krajowy System e-Faktur

Czym jest KSeF? Najprościej mówiąc, jest to ogólnopolska platforma, wprowadzona przez Ministerstwo Finansów. Pozwala ona na wystawianie, przechowywanie i przesyłanie faktur ustrukturyzowanych. Przekazywane informacje ze strony MF wskazują, że KSeF będzie obowiązkowy już od 1 lipca 2024! Jakie zalety ma korzystanie z tej platformy?

Krajowy System e-Faktur zapewnia między innymi:

  • Zmniejszenie ilości popełnianych błędów
  • Krótszy czas oczekiwania na zwrot podatku VAT
  • Automatyczny i szybki przepływ ważnych dokumentów

Integracja z KSeF to spore udogodnienie, które doskonale spełni oczekiwania każdego przedsiębiorcy. Więcej informacji na ten temat znajdziemy w serwisie wfirma.

Integracja z KSeF

Pamiętajmy o tym, że integracja z KSeF jest jednoznaczna z automatycznym przepływem dokumentów. W jednym miejscu można bezpiecznie i łatwo korzystać z dokumentów sprzedaży od zakupu, bez względu na to, czy jesteśmy sprzedawcami, czy nabywcami. Po integracji z KSeF wszystkie dokumenty można eksportować i importować do Krajowego Systemu e-Faktur, zgodnie ze swoimi potrzebami. Poza tym atutem jest łatwa i szybka wysyłka faktur bezpośrednio z systemu. Nie musimy logować się zatem na platformie rządowej. Cały ten proces odbywa się w sposób automatyczny, po zapisaniu faktury. Użytkownicy doceniają także to, że mogą wystawiać wersje robocze faktur sprzedaży, które następnie stają się pełnoprawnymi dokumentami po zatwierdzeniu. 

Kolejną zaletą jest import faktur zakupowych, który dokonamy pojedynczo lub masowo za dany okres. Co ciekawe, zaimportowane faktury są następnie automatycznie księgowane jako wersje robocze! Naszym zadaniem jest jedynie ich sprawdzenie i zaakceptowanie. 

Usprawnienie pracy

Codzienne wystawianie faktur i ich przesyłanie staje się znacznie łatwiejsze dzięki integracji z KSeF. Godne uwagi są tutaj dodatkowe funkcje, które pozwalają przykładowo kontrolować status faktur. Po zleceniu wysyłki dokumentu do systemu, możemy z powodzeniem monitorować jego status i filtrować faktury na podstawie danych kryteriów. Poza tym po wygenerowaniu UPO możemy pobrać ten dokument w systemie masowo lub dla konkretnych dokumentów, w zależności od własnych potrzeb. Co zyskujemy dzięki integracji z KSeF? 

Ogromnym atutem jest zgodność - integracja w systemie wFirma przeprowadzona została zgodnie z wymogami prawnymi Ministerstwa Finansów. Kolejną kwestią jest automatyzacja. Ustrukturyzowane faktury pozwalają automatycznie dokonywać procesy księgowe. Jednolity format XML sprawia, że dokumenty są księgowane automatycznie, co oszczędza nasz czas i koszty. Nie bez znaczenia jest także możliwość kontrolowania e-faktur. Po ich wysłaniu otrzymujemy odpowiedni status, tak aby łatwiej śledzić postępy w przetwarzaniu dokumentu. 

Kto może skorzystać z profesjonalnych usług?

Profesjonalne usługi dotyczące integracji z KSeF są dostępne dla wielu przedsiębiorców. Korzystają z nich nie tylko samozatrudnieni, lecz także biura rachunkowe, spółki, małe i duże firmy. Każde przedsiębiorstwo musi zadbać o postępowanie zgodnie z przepisami prawnymi, co przekłada się na odpowiednie wystawianie faktur. Na szczęście ten proces znacznie można usprawnić, wybierając integrację z KSeF. 

Krajowy System e-Faktur już niedługo stanie się obowiązkowy dla przedsiębiorców. Już teraz powinniśmy przyjrzeć się dostępnym integracjom, które zapewniają komfort i wydajność w miejscu pracy. KSeF zapewnia nie tylko usprawnienie pracy, lecz także automatyzację wielu czynności i krótszy czas oczekiwania na zwrot podatku VAT. Przedsiębiorcy, którzy wcześniej zdecydują się na korzystanie z systemu, mogą także liczyć na korzyści podatkowe. 

– Materiał zewnętrzny

Źródło: Tipmedia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Stargard i blue. Fotorelacja