Dzisiaj jest: 20.7.2024, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Seniorzy rządzą

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

Od środy w naszym mieście trwają ?Stargardzkie Dni Seniora?.

Seniorzy rządzą

Od środy w naszym mieście trwają „Stargardzkie Dni Seniora”.

Dzisiaj, najstarsi mieszkańcy oficjalnie przejęli od prezydenta - Rafała Zająca, klucz do grodu nad Iną. Ten symboliczny gest oznacza, że aż do niedzieli władzę w mieście będą sprawowali seniorzy. Weekend zapowiada się więc fantastycznie, bo będą tańce, hulanki i swawole.

„Serce rośnie, jak się na Was patrzy. Życzę Wam wspaniałej zabawy i cieszę się, że Dni Seniora na stałe wpisały się w kalendarz imprez miejskich. Mam nadzieję, że oddacie nam miasto w równie dobrym stanie, jak je przejmujecie. Z jedną małą różnicą. Liczę, że dzięki Wam Stargard będzie naładowany pozytywną energią i uśmiechem” - powiedział podczas oficjalnego przemówienia, prezydent - Rafał Zając.

Klucze do Stargardu z rąk prezydenta przejęli przedstawiciele Zespołu Doradczego Prezydenta Miasta Stargard ds. Seniorów. „Przez te trzy dni zrobimy wszystko, żeby w mieście przybyło dobrej energii, radości i uśmiechu. Przy okazji zapraszam wszystkich, których tu nie ma, żeby do nas dołączyli. Wyjdźcie z domów i zacznijcie żyć” - zachęcała Jadwiga Dąbrowska, przejmując klucze do bram miasta.

Część oficjalną w Parku Chrobrego zakończyły zawody sprawnościowe drużyn organizacji pozarządowych. W rywalizacji udział wzięli przedstawiciele „Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych”, „Świętojańskiego Klubu Seniora”, „Stargardzkiej Starówki”, Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów”, Stowarzyszenia Amazonek „Stokrotka”. „Uniwersytetu Trzeciego Wieku”, „Senior Plus” z Lotniska i „Centrum Wolontariatu”.

„Cieszę się, że nasze miasto jest tak przyjazne seniorom, choćby dlatego, że za kilka lat ja również będę w ich gronie. Powinniśmy doceniać starszych ludzi, bo zanim się takowymi staniemy, musimy nauczyć się wielu rzeczy. Choćby mądrości, doświadczenia, wiedzy i empatii. W seniorach tkwi ogromny potencjał, który powinniśmy rozwijać” - zaznaczyła Ewa Sowa, z-ca prezydenta Stargardu.

Piątkowe atrakcje dla seniorów zakończy seans filmowy w kinie SCK. Wejściówki za 5 zł na film „Jezioro Słone” mogą kupić wszyscy, którzy skończyli 60 lat.

Sobotnie (16.09) świętowanie rozpocznie się zawodami wędkarskimi na stawach hodowlanych w Kluczewie. Seniorzy będą mogli również skorzystać ze strefy wodnej AquaStar (5 zł/h) i za symboliczną złotówkę odwiedzić Centrum Nauki Filary.

O 14.30 z Rynku Staromiejskiego wyruszy kolorowa parada. Tegorocznym motywem przewodnim korowodu jest sztuka ludowa. Jutrzejsze świętowanie zakończy dyskoteka dla seniorów. Potańcówka rozpocznie się o 18.00 w Parku Chrobrego. 

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Podsumowanie akcji Rowerowa Stolica Polski - Stargard 2024. Fotorelacja