Kończą się prace konserwatorskie kamienia granitowego Grunwald 1410-1960, dawniej nazywanego Hindenburgstein, stojącego w Stargardzie przy ul. Spokojnej, w pobliżu ronda Pionierów.
Prace konserwatorskie polegały na oczyszczeniu kamienia metodami mechanicznymi (myjka ciśnieniowa z wodą), a następnie dokonaniu doczyszczenia za pomocą płynu do mycia naczyń i spłukaniu. Po wyschnięciu na kamień została nałożona warstwa preparatu biobójczego.
Wokół kamienia zdjęto warstwę darni, trawy i humusu na szerokości około 1 metra i głębokości 30 cm. Położono warstwę czarnej folii, zasypano piaskiem, a następnie grysem granitowym. Pozwoli to powstrzymać rozrost zielonego otoczenia tuż przy granicie i spowolni ponowne porastanie mchami, porostami i glonami.
Na kamieniu pojawił się napis GRUNWALD 1410-1960.
Prace wykonał "Zakład Ogólnobudowlany Zygmunt Majewski".
Kamień granitowy Grunwald 1410-1960, dawniej nazywany Hindenburgstein stojący w Stargardzie jest bardzo dużych rozmiarów, ponieważ o wysokości ok. 2,0 m, czyli 200 cm i szerokości ok. 1,5 m, o obwodzie ok. 5,0 m. Jest kamieniem polodowcowym, naniesionym na te tereny w trakcie przesuwania się lodowców z północy. Ustawiony jest w Stargardzie przy skrzyżowaniu dróg komunikacyjnych. Należy do grupy skał granitowych i polodowcowych. Przed pracami konserwatorskimi był pociemniały od brudu, mchów i porostów oraz nawarstwień od spalin samochodowych. W roku 1960 wykonano na jego powierzchni ryte wgłębnie daty tj. 1410 i 1960 w rocznicę zwycięstwa bitwy pod Grunwaldem. Przed II wojną z relacji dawnych mieszkańców wiadomo, że kamień nazywano Hindenburgstein.