Dzisiaj jest: 24.9.2023, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Zaczarowany Dzień Dziecka

Dodano: 4 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Znakomita frekwencja, doskonała pogoda i mnóstwo atrakcji. Tak wyglądało plenerowe świętowanie Dnia Dziecka, które zorganizowało Stargardzkie Centrum Nauki „Filary” i Stargardzkie Centrum Kultury.

Zaczarowany Dzień Dziecka

Znakomita frekwencja, doskonała pogoda i mnóstwo atrakcji. Tak wyglądało plenerowe świętowanie Dnia Dziecka, które zorganizowało Stargardzkie Centrum Nauki „Filary” i Stargardzkie Centrum Kultury.

Największą niespodzianką imprezy, było  otwarcie Naukowego Placu Zabaw. Miejsca, które łączy zabawę z nauką. Na placu zabaw znajdują się instalacje i urządzenia, które doskonale uzupełniają ofertę „Filarów”. Katapulta, waga szalkowa, wieża oblężnicza, stacja meteorologiczna i kalejdoskop - to tylko niektóre z atrakcji dostępnych dla dzieci powyżej 8 roku życia. Plac zabaw, który został sfinansowany z Budżetu Obywatelskiego to ewenementem w skali całego kraju. Jest bowiem ogólnodostępny i każdy może z niego korzystać. „Mam nadzieję, że mieszkańcy naszego miasta docenią ten fakt i będą dbać o urządzenia znajdujące się na placu zabaw. W naszym wspólnym interesie jest, żeby służyły nam przez wiele lat” - mówi Ernest Warych z „Filarów”. 

Dzisiejsza impreza pod chmurką nie ograniczyła się jednak do naukowych atrakcji na nowym placu zabaw. W Parku Zamkowym każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były zabawy ruchowe, występy taneczne i wokalne, strefa naukowa i gastronomiczna. „Nie spodziewałem się takiego sukcesu. Ilość osób, które postanowiły przyłączyć się do naszej dzisiejszej zabawy, jest niesamowita” - tak frekwencję na Dniu Dziecka, ocenił Ernest Warych, kierownik SCN. „Pokazy, warsztaty, konkursy i zawody sportowe cieszą się ogromnym powodzeniem. Serce rośnie, gdy patrzę na uśmiechnięte buzie dzieciaków” - dodał.

Furorę zrobił również pokaz magii w wykonaniu Damiana Mekwińskiego. „Najbardziej podobał mi się iluzjonista, który naprawdę umie czarować. Jak dorosnę to też się tego nauczę” - zapewniała Basia, lat 7. „A dla mnie najfajniejsze były zawody sportowe, bo wygrałem 3 razy” - to już Tomek, uczeń SP5. „Ja zrobiłam sobie śmieszne zdjęcie z koleżankami. Byłyśmy w fotobudce i teraz mamy pamiątki” - dodała Zosia, która od samego rana uczestniczyła w zabawach plenerowych.

Współorganizatorami miejskich obchodów „Dnia Dziecka” byli: Młodzieżowy Dom Kultury, Muzeum Archeologiczno-Historyczne, Książnica Stargardzka, OSiR i AquaStar. 

Galeria zdjęć z wydarzenia wkrótce na portalu.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Senioriada 2023: niedziela. Fotorelacja