Dzisiaj jest: 24.9.2023, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Zabawa dla całej rodziny

Dodano: 4 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Na wielkiej, plenerowej imprezie odbyło się spotkanie stargardzkich rodzin zastępczych.

Zabawa dla całej rodziny

Na wielkiej, plenerowej imprezie odbyło się spotkanie stargardzkich rodzin zastępczych. Przy muzyce i licznych atrakcjach świętowano Dzień Dziecka i Dzień Rodzicielstwa Zastępczego.

Podczas festynu uhonorowano również mamy, które od wielu lat tworzą pełne miłości domy dla dzieci. „Nie znajduję słów, żeby podziękować matkom, które są swego rodzaju ewenementem medycznym. Składają się bowiem głównie z serca. Obdarzają miłością kilkanaścioro dzieci i dzielą to uczucie po równo” - mówiła Agnieszka Ignasiak z Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych.

Wyrazy szacunku zgromadzonym rodzicom złożyli również przedstawiciele starostwa i zaproszeni przyjaciele z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Komendy Powiatowej Policji, Straży Pożarnej i kuratorzy sądowi.

Jedną z wyróżnionych mam została Dorota Szubryk, która od 17 lat tworzy rodzinę zastępczą. „Wychowaliśmy z mężem 21 pociech. Jestem matką z powołania i jest to chyba kwestia charakteru. Kocham dzieci, zwierzęta i cały świat. Mam w sobie tyle uczucia, że chętnie obdarzam nim swoje dzieci. Nigdy nie zabrakło we mnie miłości” - podkreślała mama Dorota.

Podczas festynu nie zabrakło zabaw dla dzieci. Były dmuchańce, zabawy ruchowe, wóz strażacki i policyjny. „Najbardziej podobał mi się samochód pożarniczy. Jest bardzo duży i ma ogromną drabinę. Mogłem do niego wsiąść i trzymać kierownicę. W przyszłości mam zamiar zostać strażakiem, dlatego była to dla mnie największa atrakcja” - podsumował Tomek, lat 9.  Dziewczynki zdecydowanie wybierały tańce przy muzyce i konkursy sprawnościowe. „Cieszę się, że taka impreza została zorganizowana, bo mogłam uczestniczyć w grach i zabawach. Dostałam nawet nagrodę, bo wygrałam jeden z konkursów” - tak festyn oceniła Basia.

W Stargardzie funkcjonuje 128 rodzin zastępczych. Rodzinna piecza zastępcza zapewnia opiekę dzieciom pozbawionym całkowicie lub częściowo opieki rodzicielskiej. Umieszczenie dziecka w rodzinie zastępczej następuje na podstawie orzeczenia sądu i po uzyskaniu zgody rodziców zastępczych.

Wszyscy kandydaci, którzy chcieliby podjąć się pełnienia funkcji rodziny zastępczej, powinni zgłosić się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, które mieści się przy ul. Skarbowej 1 w Stargardzie. 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Senioriada 2023: niedziela. Fotorelacja