Dzisiaj jest: 13.6.2024, imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana

BLASK KOLEGIATY

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

Kilkadziesiąt punktów świetlnych, większość z nich zamontowana w podłożu a dwadzieścia na słupach zewnętrznych.

BLASK KOLEGIATY

Kilkadziesiąt punktów świetlnych, większość z nich zamontowana w podłożu a dwadzieścia na słupach zewnętrznych. Tak pokrótce wygląda iluminacja zewnętrzna stargardzkiej Kolegiaty.

„Projekt powstał 7 lat temu, teraz wreszcie możemy oglądać efekt końcowy” - mówi z zadowoleniem Sławomir Nowicki, architekt. „Cieszę się niezmiernie, że nasz kościół wreszcie wygląda tak, jak na to zasługuje. To historyczny moment. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu Kolegiata odzyskała blask. Jej piękno można będzie obserwować o każdej porze dnia i nocy” - dodaje.

Za całość prac elektrycznych w kościele NMP Królowej Świata odpowiedzialna jest stargardzka firma „Elektra”, która od 3 lat zajmuje się modernizacją kościoła.

„Nowe oświetlenie nie tylko dodaje uroku. Lampy ledowe są również energooszczędne i pobierają niewielką ilość prądu. Ważne jest również to, że dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, nie będzie już problemu z dostępem do poszczególnych punktów świetlnych. To bardzo ułatwi ewentualne naprawy” - podkreśla Sławomir Nowicki.

Zakończenie zewnętrznych prac związanych z oświetleniem Kolegiaty nastąpi pod koniec czerwca. Od tego momentu stargardzianie będą mogli co wieczór cieszyć oczy najpiękniejszym zabytkiem naszego miasta.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
II Stargardzki Korowód Dziejów. Fotorelacja