Dzisiaj jest: 24.9.2023, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Kierował osobówką mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie- pijanemu kierowcy grożą poważne konsekwencje

Dodano: 4 miesiące temu Autor:

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 36- letni kierowca Volkswagena, którego zatrzymali stargardzcy policjanci.

Kierował osobówką mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie- pijanemu kierowcy grożą poważne konsekwencje

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 36- letni kierowca Volkswagena, którego zatrzymali stargardzcy policjanci. Mężczyzna nie trzymał się pasa ruchu, stwarzając poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Za taki czyn grozi mu kara nawet do 2 lat więzienia.
 

Mundurowi na ulicy Łabędzia w Stargardzie zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy m-ki Volkswagen, którego styl jazdy kierowcy wskazywał, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka. Kierującym pojazdem okazał się 36-letni mieszkaniec Stargardu. Podczas rozmowy policjanci wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nietrzeźwemu kierowcy, funkcjonariusze zatrzymali uprawnienia do kierowania i na czas wytrzeźwienia zamknęli go w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz wysoka kara grzywny.

Istotny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym ma zarówno stan psychofizyczny kierujących, jak i stan techniczny pojazdów, dlatego dbając zarówno o kierujących jak i pieszych, stargardzcy policjanci każdego dnia przeprowadzają wiele kontroli. Ich celem jest przede wszystkim wyeliminowanie istniejącego zagrożenia.


KOMENDA POWIATOWA POLICJI W STARGARDZIE

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Senioriada 2023: niedziela. Fotorelacja