Dzisiaj jest: 23.9.2023, imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli

Powiat wyraził swoją opinię w sprawie kolejnego etapu obwodnicy północnej

Dodano: 4 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Nie tak dawno oddano do użytku pierwszy fragment północnej obwodnicy miasta.

Powiat wyraził swoją opinię w sprawie kolejnego etapu obwodnicy północnej

Nie tak dawno oddano do użytku pierwszy fragment północnej obwodnicy miasta. To dopiero część arterii, która docelowo połączyć ma Święte z rondem 15 Południk. Swoją opinię w sprawie budowy kolejnego etapu drogi wyraził Powiat Stargardzki.

Po raz pierwszy nowym fragmentem obwodnicy północnej miasta kierowcy przejechali 6 lutego. Już na tę chwilę kierowcy są zadowoleni z inwestycji, ponieważ poprawiła komunikację pomiędzy ul. Składową a Podleśną i Orzeszkowej. Duże rondo ułatwiło poruszanie się ul. Podleśną i przyległymi ulicami. Pierwszy odcinek obwodnicy północnej ma prawie 900 m długości. Poza samymi jezdniami i rondem wybudowano też chodniki, ścieżki rowerowe i zatoki autobusowe. Całość jest oświetlona 48 lampami LED i ma nową kanalizację, a zieleń stanowi 200 drzew i ponad 2400 krzewów. Inwestycja do tej pory kosztowała 10 000 000 zł.

– Odcinek, którego budowa się zakończyła, jest bardzo ważnym elementem większej całości- powiedział Prezydent Rafał Zając w dniu otwarcia dla ruchu zakończonego odcinka drogi. -  Zmotoryzowanym mieszkańcom daje alternatywną trasę, a jednocześnie to także spory krok ku wyprowadzeniu z miasta tranzytu pomiędzy Szczecinem a Goleniowem. Kolejne fragmenty tej obwodnicy są już pewne, więc tylko kwestią czasu zostaje zdecydowana poprawa jakości przemieszczania się po całym Stargardzie- dodał Prezydent.. Jednocześnie podkreślił, że duże znaczenie w całym projekcie mają następne części planowane do realizacji przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad oraz Zarząd Dróg Wojewódzkich, które pozwolą wyprowadzić z ulic w naszym mieście kolejne tysiące aut.

Tymczasem na starcie jest już budowa kolejnego fragmentu obwodnicy realizowanego przez Miasto. Swoją opinię w sprawie realizacji inwestycji drogowej „Budowa obwodnicy północnej miasta Stargard w ciągu ul. Hanzeatyckiej, na odcinku od ul. Stralsundzkiej do ul. Wieniawskiego” wyraził Zarząd Powiatu Stargardzkiego. Przedstawiciel Powiatu nie mieli uwag dotyczących inwestycji. – W ramach planowanej inwestycji zakłada się budowę/przebudowę jezdni, chodników, skrzyżowań, ścieżki rowerowej, oświetlenia ulicznego, a także budowę kanalizacji deszczowej, kanału technologicznego. W obrębie inwestycji po stronie północnej znajdują się tereny parku przemysłowego, a po stronie południowej zabudowa jednorodzinna szeregowa. Budowana obwodnica północna nie jest połączona z drogami powiatowymi- uzasadnił Zbigniew Sowa, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Stargardzie.

Źródło grafiki: GDDKiA

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Senioriada 2023: niedziela. Fotorelacja