Dzisiaj jest: 24.4.2024, imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Sensacja! Błękitni wysoko pokonali czołowy zespół III ligi

Dodano: rok temu Autor:

Sensacyjne rozstrzygnięcie na zakończenie 31. kolejki III ligi.

Sensacyjne rozstrzygnięcie na zakończenie 31. kolejki III ligi. Piłkarze Błękitnych Stargard wygrali wyjazdowy mecz z Polonią Środa Wielkopolska aż 3:0. To był udany rewanż za jesienną, domową porażkę (1:2). Błękitni potrafią grać na stadionie w Środzie Wielkopolskiej, gdzie również w poprzednim sezonie zwyciężyli.

Już przed niedzielnym meczem piłkarze Błękitnych Stargard byli pewni utrzymania w III lidze. Po okazałym zwycięstwie z 41 punktami nadal zajmują 11. miejsce, ale w ich zasięgu jest kilka kolejnych ekip. Ósma w tabeli Pogoń Nowe Skalmierzyce ma 45 punktów, a ten zespół w sobotę 3 czerwca (godz. 15:00) przyjedzie do Stargardu.

Błękitni nie muszą się za bardzo oglądać w tył. Może ich jeszcze wyprzedzić tylko tracąca pięć "oczek" Cartusia Kartuzy. Polonia ma 60 punktów i po niedzielnej porażce zajmuje czwarte miejsce ze stratą siedmiu "oczek" do prowadzącej w tabeli Olimpii Grudziądz.

Przeciwko zdecydowanie wyżej notowanej drużynie Błękitni zagrali bez kilku podstawowych piłkarzy. Za żółte kartki pauzowali Adrian Kwiatkowski i Kacper Friska. Powiększyła się również lista kontuzjowanych graczy. Do pauzującego już od kilku tygodni Macieja Liśkiewicza dołączyli Konrad Prawucki i Oskar Ryk. Obaj doznali kontuzji w środowym meczu z Jarotą.

Po pauzie za kartki wrócił do gry Ariel Wawszczyk. W pierwszym składzie debiutował natomiast młody Wiktor Kapela, który pokazał się z dobrej strony. Dobre zmiany dali również Mikołaj Gabor i Maciej Rodzoch, który zastąpił strzelca dwóch goli. Prowadzenie 2:0 dał Błękitnym Olivier Kliś. W 20. minucie wykończył składną akcję drużyny, a w 65. minucie ograł obrońców rywali.

Po drugim golu Błękitni nie cofnęli się i mieli kolejne szanse. W 78. minucie udokumentowali to trzecim trafieniem. Po uderzeniu Mikołaja Gabora i interwencji bramkarza w zamieszaniu najlepiej odnalazł się Damian Niedojad i ustalił wynik spotkania.

Polonia Środa Wielkopolska - Błękitni Stargard 0:3 (0:1)
0:1 - Olivier Kliś 20'
0:2 - Olivier Kliś 65'
0:3 - Damian Niedojad 78'