Dzisiaj jest: 23.4.2024, imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Niebezpieczną jazdę zakończył w policyjnej celi. 31- latek wsiadł ,,za kółko?? mając promil alkoholu w organizmie

Dodano: rok temu Autor:

Mundurowi stargardzkiej prewencji zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Opel, który miał założone tablice rejestracyjne wycięte z kartonu.

Niebezpieczną jazdę zakończył w policyjnej celi. 31- latek wsiadł ,,za kółko?? mając promil alkoholu w organizmie

Mundurowi stargardzkiej prewencji zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Opel, który miał założone tablice rejestracyjne wycięte z kartonu. Chwilę później okazało się, że siedzący za kierownicą 31- latek był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w policyjnej celi. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.
 

Policjanci Referatu Patrolowo- Interwencyjnego stargardzkiej komendy patrolując ulicę Szczecińską, zauważyli samochód osobowy marki Opel, który miał założone tablice rejestracyjne wycięte z kartonu. Policjanci od razu postanowili skontrolować pojazd. Za kierownicą siedział 31- letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego, od którego mundurowi wyczuli alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie, wykazało u niego promil alkoholu w organizmie. Kierujący został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Dokument wraz ze sporządzonymi przez policjantów materiałami trafi do sądu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz wysoka kara grzywny.

Policjanci nieustannie apelują! Nie ma tolerancji dla kierowców, którzy ryzykując życie swoje i innych osób wsiadają za kierownicę po alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowanie decyzji za kierownicą.


KOMENDA POWIATOWA POLICJI W STARGARDZIE

Źródło: KOMENDA POWIATOWA POLICJI W STARGARDZIE
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia Stargard - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra. Fotorelacja