Dzisiaj jest: 11.12.2023, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Zdrowa mama to szczęśliwa mama

Dodano: 7 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

​​​​​​​Impreza pod hasłem „Zdrowie mamy na Dzień Mamy” odbyła się w Domu Kultury Kolejarza.

Zdrowa mama to szczęśliwa mama

„Zdrowa mama to szczęście całej rodziny, dlatego właśnie tego Wam przede wszystkim życzę. Dbajcie o siebie, badajcie stan swojego zdrowia i cieszcie się życiem”- z takim apelem do wszystkich zgromadzonych na uroczystości z okazji Dnia Matki, zwróciła się Iwona Wiśniewska - starosta stargardzki.

Impreza pod hasłem „Zdrowie mamy na Dzień Mamy” odbyła się w Domu Kultury Kolejarza. Za organizację spotkania odpowiadało „Stowarzyszenie Edukacja, Zdrowie, Aktywność” i  stargardzki „Polski Związek Emerytów i Rencistów”. Patronat nad wydarzeniem objęło starostwo.

Wśród licznie zgromadzonych znaleźli się m.in. przedstawiciele władz miasta, powiatu i członkowie stargardzkich stowarzyszeń. „Nasze spotkanie zostało zorganizowane dla wszystkich mam ze Stargardu. Chcielibyśmy, żeby żyły w zdrowiu i szczęściu, stąd prelekcje na temat dbania o siebie.   Oczywiście powinny być też piękne, dlatego będziemy również mówić o urodzie i pielęgnacji” - podkreśliła z uśmiechem Elżbieta Drobik ze „Stowarzyszenia Edukacja, Zdrowie, Aktywność”.

Wszystkie mamy, oprócz tradycyjnych życzeń i kwiatów, mogły skorzystać z bezpłatnych badań wykonywanych na miejscu. Chętni mogli zmierzyć poziom cukru i wykonać pomiar ciśnienia tętniczego. Organizatorzy przygotowali też coś dla ciała. Stoiska ze zdrową żywnością, miodem, kawą i kosmetykami naturalnymi cieszyły się ogromnym powodzeniem.

„Jesteście skarbem dla swoich rodzin i dla samych siebie. Pamiętajcie o tym i dbajcie o siebie, żebyście mogły cieszyć się życiem, jak najdłużej. Życzę Wam dużo uśmiechu i zdrowia” - takie życzenia do wszystkich mam skierowała Ewa Sowa, z-ca prezydenta miasta.

Dzisiejsza impreza nie była ostatnią, zaplanowaną przez „Stowarzyszenie Edukacja, Zdrowie, Aktywność”. 23 czerwca zaplanowano bowiem spotkanie z okazji Dnia Ojca. Wydarzenie odbędzie się w siedzibie starostwa, a w jego trakcie panowie będą mogli wykonać bezpłatne badania profilaktyczne (m.in. PSA). 

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Jarmark Świąteczny pod Szczęśliwą Gwiazdą. Galeria