Dzisiaj jest: 29.5.2023, imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

MAH podsumowuje Zieloną Noc Muzeów

Dodano: tydzień temu Autor:
Redakcja poleca!

Wieczór pełen wrażeń, aromatów, świeżości, pokazów, niespodzianek i 1805 gości.

MAH podsumowuje Zieloną Noc Muzeów

Podczas tegorocznej Zielonej Nocy Muzeów, która odbyła się 20 maja, gościliśmy w naszych muzealnych progach 1805! Był to wieczór pełen wrażeń, niezliczonych aromatów  i świeżości nie tylko za  sprawą wystawy czasowej, ale przede wszystkim  dzięki pokazom i występom,  które były jego główną atrakcją.
Przygrywki na gitarze, kartki na żywność  czy pokaz „ Mody Luxpolowskiej” cieszyły się dużym się zainteresowaniem wśród naszych gości.
Dzięki występom w „Aptece pod   Złotą Gwiazdą”  przybyli mogli poznać tajniki dawnych receptur
z renesansowych zielników, jak również poczuć ich woń.

- Jak zwykle dużym powodzeniem cieszyły się pokazy i miniwykłady dr. Jerzego Waliszewskiego z Apteki Nova, poświęcone zagadnieniom z historii medycyny i farmacji, które rozgrywały się w urokliwej scenerii dawnej „Apteki pod Złotą Gwiazdą” – jednej z naszych stałych wystaw.
W trakcie Nocy muzeów odbywały się ciekawe konkursy- „łaciński”, w którym należało rozszyfrować łacińskie nazwy roślin z ich polskim odpowiednikiem oraz imieniem pracownika muzeum; konkurs „roślinny”, który nawiązywał do wystawy stałej w Bastei, również polegał na odgadnięciu ukrytych nazw roślinnych, podpowiedzi, do których znajdowały się na salach wystawowych. Zabawy nie było końca, konkursy budziły ciekawość i chęć rozwiązania wszystkich, co przybliżało do zdobycia nagrody głównej.

 Uczestnicy trzech konkursów, które odbywały się w obu oddziałach muzeum, mogli wygrać atrakcyjne nagrody np. leżaki, vouchery, kawy,  boxy z herbatą i miodami, sesję fotograficzną czy mnóstwo gadżetów oraz oczywiście kwiaty. Nasi gości jak zawsze dopisali swoją frekwencją a tych, którzy szczególnie przygotowali się na tę Noc, przychodząc ubranym w kolorze zielonym, zostali obdarowani upominkami. Zieloną Noc Muzeów wsparło dużo instytucji i firm. Byli nimi:
Kitiko Coffee Roastery Palarnia Kawy Stargard, Pokusa - kawy, herbaty i akcesoria, Centrum Ogrodnicze Stargard, Ogród Dendrologiczny w Przelewicach, Ogrodnictwo Makarewicz, Dolina Tęczy,Miejski Browar Stargard, Brico Stargard, Alpaki Kunowo Gospodarstwo Agroturystyczne, Apteka "Nowa" Stargard, Agrodolinka, Miętowa Wstążka, ESC room - pokój zagadek w Szczecinie, Zielona Dolina - Spływy kajakowe Stargard, Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Dobrzany, Stargard - pod szczęśliwą gwiazdą, e-stargard.pl, Pares II, którym bardzo dziękujemy za obecność i wsparcie.


MUZEUM ARCHEOLOGICZNO - HISTORYCZNE

Galeria zdjęć z wydarzenia: TUTAJ

Źródło: Muzeum Archeologiczno- Historyczne w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Stargardzka Noc Muzeów. Galeria