Dzisiaj jest: 22.2.2024, imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora

ArtFestiwal 2023: Andy Warhol w toalecie

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

Czas na Art, czas na Festiwal.

ArtFestiwal 2023: Andy Warhol w toalecie

Wielkimi krokami zbliża się najbardziej awangardowy czas w roku. Tej wiosny ArtFestiwal przypadnie na 27. i 28. maja. Czego możemy się spodziewać?

ArtFestiwal trwa nieprzerwanie od 2017 roku (podczas pandemii odbył się w wirtualnej wersji). Powstał z inicjatywy malarki oraz pasjonatki sztuki - Bernadety Wdzięcznej. Twórczyni chciała, aby sztuka była między ludźmi. - „Sztuka ma dawać radość. Żyjemy w tym mieście, kochamy to miasto. Zróbmy coś dla niego.” - opowiada. Kreatorce brakowało otwartych form prezentacji  dzieł w mieście. Chciała ArtFestiwalem przybliżyć Stargard do artystycznej Europy.

Siódma edycja ArtFestiwlau przypadnie w ten weekend. Podczas dwóch dni swoje twórcze występy oraz dzieła, w różnych miejscach Stargardu, będzie prezentowało ponad 80 artystów. Zatem łatwo będzie natknąć się na sztukę, będąc w mieście, tak jak chciała tego inicjatorka. -„Sztuka ma być łatwo dostępna dla każdego”. - mówi Bernadeta Wdzięczna. Prezentacja bogatej i różnorodnej sztuki podczas festiwalu oraz szeroka dostępność wydarzeń artystycznych w miejscach, które dotychczas nie były utożsamiane z działaniami artystycznymi, mają na celu zachęcić mieszkańców do stworzenia własnych dzieł. Właśnie dlatego artyści pojawią się w miejscach nieoczywistych na zademonstrowanie sztuki. W tym roku twórcy pokażą się w instytucjach kultury, zakładach rzemieślniczych, pracowniach, wnętrzach sakralnych, a także w  obiektach wyłączonych z użytkowania czy parkach. Najbardziej jednak może szokować wystawa plakatów Andy’iego Warhol’a w toalecie.

Dodatkowo w tym roku będziemy mieli okazję podziwiać artystyczne wytwory stargardzkich elit sztuki - zaprezentują się najbardziej znani artyści tacy jak: Ryszard Baloń, Bernadeta Wdzięczna, Żaneta Śniadek czy  Łukasz Brodowski. Również nie zabraknie wystaw poetyckich oraz plastycznych czy rzeźbiarskich, kiermaszu książek zorganizowanego przez stowarzyszenie Omne Verbum, koncertu „Klasyki polskiego rocka” w wykonaniu Wiktora Marchewki, happeningu w Parku Bolesława Chrobrego czy streetart’u przy ulicy Szkolnej 3.

ArtFestiwal rozpocznie się już od 6:00 w sobotę i potrwa do około 20:00 dnia następnego - godziny mogą się różnic w zależności od preferowanej wystawy, szczegółowy plan znajdziecie poniżej. 

 

  

  

  

 

Najedź kursorem na dowolną grafikę, kliknij i powiększ
 

Julia Zygmuntowicz doskonali swój warsztat dziennikarski w Pracowni Lokalności i Dziennikarstwa w Stargardzkim Centrum Kultury pod okiem Aleksandry Zalewskiej-Stankiewicz.
Korzystając z gościnności naszego portalu, który w swojej misji ma promocję młodych talentów, publikuje na nim swoje artykuły.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
„Zachodniopomorska Stójka dla Hani”. Fotorelacja