Dzisiaj jest: 5.6.2023, imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera

KONFERENCJA – Autyzm i co dalej?

Dodano: 3 tygodnie temu Autor:
Redakcja poleca!

Kwiecień -  Światowy Miesiąc Wiedzy  na temat Autyzmu - konferencja pn. Autyzm – jak to działa? Podsumowanie działań.

KONFERENCJA – Autyzm i co dalej?

Oddział Krajowego Towarzystwa Autyzmu w Stargardzie  działając jako organizacja wspierająca osoby ze spektrum autyzmu na co dzień prowadząca placówkę oświatową dla dzieci i młodzieży z autyzmem i innymi sprzężeniami  w ramach Kwietnia -  Światowego Miesiąca Wiedzy  na temat Autyzmu przykładem lat minionych włączyła się w akcję społeczną na rzecz osób z autyzmem.  Działania w tym roku oprócz Marszu na Niebiesko, Biegu dla Autyzmu -   skierowane były na propozycję przeprowadzenia zadania:  konferencji pn. Autyzm – jak to działa? Ze względu na bardzo wiele sygnałów ze strony pedagogów i kadry z  placówek oświatowych z terenu Powiatu Stargardzkiego dotyczących pomocy tym osobom w zakresie edukacji, diagnozy , terapii i innych problemów. KTA zdecydowało się przeprowadzić konferencję dla pedagogów, psychologów, osób na co dzień pracujących i opiekujących się osobami z autyzmem.

Konferencję  zaplanowano na 11 maja 2023 r. w godz. 11:00 do 13:00 – w siedzibie Starostwa Powiatowego ul. Skarbowa 1, 73-110 Stargard,  jako podsumowanie całości działań w ramach Kwietnia -  Światowego Miesiąca Wiedzy  na temat Autyzmu.

Na początku wszyscy uczestnicy zostali przywitani przez Starostę Powiatu Stargardzkiego Panią Iwonę Wiśniewską oraz Wicestarostę Pana Łukasza Wilkosza. Program konferencji w ramach przedstawionego tematu: Autyzm – jak to działa?  zakładał wystąpienia trzech prelegentów. Zaproszeni goście o różnej formie specjalności zawodowej min:  dr pediatrii Barbara Augustyniak,  przedstawiciel Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w  Stargardzie pani psycholog Małgorzata Maciejewska - Świeży oraz pedagog specjalny Milena Szczurko na co dzień pracujący z osobami z ASD.  KTA  jako organizator również jako specjaliści w zakresie spektrum autyzmu, dopełniali merytorycznie całą  konferencję oraz czuwali nad prawidłowym przebiegiem spotkania. Kadra pedagogiczna z placówek oświatowych chętnie uczestniczyła w rozmowach i wymieniała swoje spostrzeżenia w kierunku prowadzonego tematu konferencji. W czasie konferencji zaplanowany został punkt dokonania wyróżnienia laureatów  w ramach prowadzonego konkursu plastycznego, pokaz prac dzieci i młodzieży ze szkół i przedszkoli  na temat „ Poznaj – Zrozum – Zaakceptuj AUTYZM”. Nastąpiło wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu, a wszystkie prace biorące udział w konkursie zostaną wywieszone na wystawie w holu głównym Starostwa Powiatowego w Stargardzie. Nagrodzone prace zostały wykonane przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych, Integracyjnej Szkoły Podstawowej Kreatywni oraz Szkoły Podstawowej Nr 8.

Zorganizowana konferencja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem i zainteresowaniem. Poproszono organizatora, aby tego typu działanie zostało cyklicznie wpisane co roku w plan pracy placówki i organizację obchodów Niebieskiego Kwietnia.
Wskazane powyższe  działania prowadzone przez nasze stowarzyszenie są bardzo ważnym kierunkiem pożądanym w ramach pomocy dla grupy adresatów spotkania na terenie lokalnym jak i również służą edukowaniu i zdobywaniu doświadczeń dla kadry na co dzień pracującej  z osobami ze spektrum autyzmu. Tworzenie takich zadań pozwala naszej organizacji na zrealizowanie działania społecznego w kierunku edukacji,  akceptacji i wspomagania osób z autyzmem, które jest podstawą naszej działalności.

KTA składa wielkie podziękowania dla Biura Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego za organizację i pomoc Pani Agnieszce Krętkowskiej i Paulinie Matysik.

Zapraszamy zainteresowane osoby na szkolenie o tematyce: Autyzm – jak pracować, aby odnieść sukces. PODN Stargard , 22 maja 2023 g. 16:00.

Zapraszamy do relacji z wydarzeń na stronę Facebook - OREW Oddział KTA w Stargardzie:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100057502507757


Oddział Krajowego Towarzystwa Autyzmu
Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy
Ul. Składowa 2A, 73-110 Stargard
Tel: 91/350-61-19

Źródło: OREW Oddział KTA w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Zaczarowany Dzień Dziecka. Fotorelacja