Dzisiaj jest: 5.6.2023, imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera

Nauczyciele będą się szkolić

Dodano: 2 miesiące temu

Zajęcia dla pedagogów ze Stargardu kolejny raz poprowadzą doświadczeni specjaliści z Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.

Nauczyciele będą się szkolić

Efektywne motywowanie uczniów, zarządzanie zespołem po pandemii, nowoczesne metody wsparcia dzieci i młodzieży, metody ochrony przed cyberprzemocą – to tylko kilka tematów szkoleń dla pedagogów z miejskich przedszkoli, szkół podstawowych i Młodzieżowego Domu Kultury. Ich zakres jest bardzo szeroki i dostosowany do aktualnych potrzeb. W tym roku z budżetu miasta wydamy ponad 100 000 zł na podnoszenie kompetencji kilkuset nauczycieli.
 

Szkolenia dla pedagogów mają różne formy – warsztaty, kursy, konsultacje i spotkania pozwalają na zdobycie cennej wiedzy i wskazówek w codziennej pracy z młodymi ludźmi, a także z ich rodzicami. Nauczyciele mogą również poznać zasady dobrego zarządzania placówką oświatową i kierowania zespołem.

Kolejnymi tematami poruszanymi na szkoleniach są nowoczesne metody pracy z uczniami z niepełnosprawnościami. Warsztaty dla pedagogów to nie tylko wiedza dotycząca efektywnego nauczania. Uczestnicy zdobywają również umiejętności, które pozwalają np. przeciwdziałać przemocy i udzielać młodym ludziom wsparcia w kryzysie psychicznym.

 

Tematy poruszane na szkoleniach są bardzo zróżnicowane. Zajęcia dla pedagogów ze Stargardu kolejny raz poprowadzą doświadczeni specjaliści z Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. PODN co roku przygotowuje ofertę dostosowaną do aktualnych potrzeb. Udział w takich warsztatach przede wszystkim wpływa na efektywniejszą pracę z dziećmi i młodzieżą, ale dla nauczycieli jest również szansą na rozwój i awans.
 

Zdjęcie: pexels.com

URZĄD MIEJSKI W STARGARDZIE

Źródło: Urząd Miejski w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Zaczarowany Dzień Dziecka. Fotorelacja