Dzisiaj jest: 23.4.2024, imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Jechał 106 km/h w obszarze zabudowanym. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące

Dodano: rok temu Autor:

Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się brawurowa jazda kierowcy, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 56 km/h i tym samym popełnili poważne wykroczenie drogowe.

Jechał 106 km/h w obszarze zabudowanym. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące

Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się brawurowa jazda kierowcy, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 56 km/h i tym samym popełnili poważne wykroczenie drogowe. 47- latek został zatrzymany przez policjantów stargardzkiej drogówki.
 

Policjanci ze stargardzkiej komendy w codziennej służbie skupiają się na zatrzymywaniu tzw. piratów drogowych. I tak było w przypadku 47- latka, który został zatrzymany do kontroli drogowej. Kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen pędził z prędkością 106 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do ,,pięćdziesiątki’’. Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy i zgodnie z taryfikatorem policjanci ukarali go mandatem w wysokości 1500 złotych oraz na jego konto trafiło 13 punktów karnych.

Funkcjonariusze są szczególnie wyczuleni na łamanie regulacji dotyczących dozwolonej prędkości, bo to one są w naszym kraju jedną  z głównych przyczyn kolizji i wypadków. Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu zdarzeń nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami.


KOMENDA POWIATOWA POLICJI W STARGARDZIE

Źródło: KOMENDA POWIATOWA POLICJI W STARGARDZIE
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia Stargard - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra. Fotorelacja