Dzisiaj jest: 15.4.2024, imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława

Kolejny kierujący pod wpływem środków odurzających wyeliminowany z ruchu przez policjantów

Dodano: rok temu Autor:

Policjanci ruchu drogowego stargardzkiej komendy na co dzień wykorzystują w służbie tester do wykrywania narkotyków w organizmie kierowcy.

Kolejny kierujący pod wpływem środków odurzających wyeliminowany z ruchu przez policjantów

Policjanci ruchu drogowego stargardzkiej komendy na co dzień wykorzystują w służbie tester do wykrywania narkotyków w organizmie kierowcy. Wczoraj dzięki temu urządzeniu funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnego już kierowcę pod wpływem narkotyków.
 

Niestety często młodzi ludzie, świeżo upieczeni kierowcy po zażyciu narkotyków siadają za kierownicę swoich pojazdów. Młodzież często tkwi w błędnym przekonaniu, iż prowadzenie samochodu pod wpływem narkotyków jest bezpieczne, a to nieprawda. Jest to przestępstwo. Ponadto kierowca po zażyciu środków odurzających nie panuje nad tym, co robi. Odurzenie środkami narkotyzującymi jest równie niebezpieczne, jak picie alkoholu, a skutki działania nielegalnych substancji są nieprzewidywalne. Kierowca pod ich wpływem stanowi śmiertelne zagrożenie. 
 

Tak też było wczoraj, kiedy stargardzcy policjanci na osiedlu Zachód do kontroli zatrzymali młodego mężczyznę jadącego Volkswagenem Polo. Badanie stanu trzeźwości stargardzianina nie budziło zastrzeżeń, jednak jego nerwowe zachowanie i wygląd wzbudziły u funkcjonariuszy podejrzenie, że może on być pod wpływem narkotyków. Przypuszczenia mundurowych okazały się słuszne. Wstępne badanie testerem wykazało, że mężczyzna kierował swoim pojazdem pod wpływem amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji celem przeprowadzenia dalszych czynności. Dzisiaj usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających.

Pamiętajmy, że jadąc po narkotykach, kierowca ryzykuje surowe kary: wysoką grzywnę, pozbawienie wolności do 2 lat oraz utratę prawa jazdy. Jeżeli pod wpływem narkotyków spowoduje wypadek ze skutkiem śmiertelnym, może trafić do więzienia nawet na 12 lat. Za samo posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat więzienia.


KOMENDA POWIATOWA POLICJI W STARGARDZIE

Źródło: KOMENDA POWIATOWA POLICJI W STARGARDZIE
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Stargard i blue. Fotorelacja