Dzisiaj jest: 4.10.2023, imieniny: Edwina, Rosławy, Rozalii

Schronisko w Kiczarowie po kolejnych remontach

Dodano: 7 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

50 000 zł miasto zainwestowało już tego roku w remonty Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kiczarowie.

Schronisko w Kiczarowie po kolejnych remontach

50 000 zł miasto zainwestowało już tego roku w remonty Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kiczarowie.

Środki zostały skierowane na wymianę ogrodzenia oraz nowe budy.

Miasto remontuje schronisko, budy były wstawione i są cały czas wstawiane, bo tamte to miały już lat kilkanaście, drewno wiadomo jak wyglądało. Są takie szersze plany remontu i rozbudowy schroniska przez miasto-mówi Aleksandra Fila dyrektor schroniska.

Co zostało zrobione:
- przestawiono ogrodzenie od strony ul. Maszewskiej. Wiązało się to z wykonaniem nowych fundamentów oraz słupów z odpornej stali, a także założeniem siatki
-zwierzaki zyskały 8 nowych, podwójnych bud z zabezpieczeniem termicznym.

Jak informuje na swojej stronie miasto:
W placówce w Kiczarowie sukcesywnie prowadzone są kolejne prace. W 2020 r. wyremontowaliśmy boksy dla zwierząt i zmodernizowaliśmy budynek administracyjno-biurowy. W 2021 r. kupiliśmy nowe budy dla czworonogów, a dwa budynki połączyła śluza – czyli zabezpieczenie w formie ogrodzenia z siatki. W planach jest również modernizacja dotąd niewyremontowanych części, a także rozbudowa schroniska. Trwają prace projektowe niezbędne do rozpoczęcia robót.

Każdy remont poprawia komfort nie tylko zwierzakom, ale także pracownikom oraz wolontariuszom.

Na chwilę obecną zatrudnionych jest dyrektor, 5 pielęgniarzy, 3 osoby na nocną zmianę.

Jeżeli chodzi o wolontariuszy, to mamy ich 25 stałych. Są oni przeszkoleni, przychodzą wg grafiku. Powoduje to, że każdy pies jest przynajmniej raz w tygodniu wyprowadzony. A mamy ich regularnie w przedziale 100-120, kotów 40-50- dodaje pani dyrektor.

Potrzeby drobne są na bieżąco realizowane, pomagają nam w tym bardzo media społecznościowe. Ponadto mamy fajnych ludzi w Stargardzie. Dwa większe tematy to auto do przewozu zwierząt już obiecane przez Pana Prezydenta oraz pomieszczenie magazynowe, ale to już inwestycja. Jesteśmy dobrej myśli- mówi w podsumowaniu pani Aleksandra.

A my powinniśmy na bieżąco śledzić profil fb schroniska i pomagać. Bo warto, bo trzeba.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Piknik Naukowy Szlakiem Gryfików. Fotorelacja