Dzisiaj jest: 23.4.2024, imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Edukacja na poziomie

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

Za nami 30. Targi Edukacyjne ?Edu Day?, które tradycyjnie odbyły się w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 na Oś. Zachód.

Edukacja na poziomie

Za nami 30. Targi Edukacyjne „Edu Day”, które tradycyjnie odbyły się w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 na Oś. Zachód.

Targi organizowane są od 2015 roku w ośmiu miastach Polski. Stargard jest jednym z nich. Dzięki temu wydarzeniu, absolwenci z naszego miasta mogą zapoznać się z ofertą edukacyjną najbardziej prestiżowych uczelni w Polsce.

„Takie spotkania są bardzo potrzebne, bo ułatwiają wybór” - mówi Tomek, uczeń technikum. „Bardzo poważnie podchodzę do wyboru uczelni, bo mam świadomość, że ta decyzja zaważy na moim życiu zawodowym. Na razie najbardziej podoba mi się oferta szczecińskiego ZUT-u. Jestem raczej umysłem ścisłym i karierę zawodową chciałbym połączyć z moimi zainteresowaniami, czyli informatyką” - dodaje. „Mnie zainteresowała kryminologia w Akademii Nauk Stosowanych. Nie miałam pojęcia, że istnieje taki kierunek. Cieszę się, że odwiedziłam targi, bo z pewnością ta wizyta pomoże mi w wyborze ścieżki zawodowej” - zapewnia Klaudia, uczennica ogólniaka.

Podczas Targów Edukacyjnych zaprezentowały się wyższe uczelnie ze Szczecina, Bydgoszczy, Koszalina, Zielonej Góry i Poznania.

„Bardzo cieszy mnie tak duża frekwencja. Nasi, stargardzcy uczniowie na pewno znajdą tu coś dla siebie. Myślę, że niejedna zawodowa przyszłość skrystalizuje się właśnie dzisiaj, podczas tego wydarzenia” - na gorąco organizację targów ocenił dyrektor Jerzy Hernet z Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu.

Podczas „Edu Day” swoje oferty przedstawiły uczelnie techniczne, artystyczne i ekonomiczne. Wszystkie przygotowały stoiska z ulotkami informacyjnymi  i gadżetami. Przedstawiciele wyższych uczelni odpowiadali na pytania związane nie tylko z wyborem kierunku nauki, ale również na temat studenckiego życia.

Młodzi ludzie mogli dowiedzieć się m.in., jak żyje się w miastach akademickich. Padały pytania dotyczące tego, gdzie mieszkać, jak się urządzić i jak spędzać czas wolny.

Partnerem Targów Edukacyjnych „Edu Day” jest Zespół Szkół nr 2.  Patronat nad wydarzeniem objęło stargardzkie starostwo. 

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia Stargard - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra. Fotorelacja