Dzisiaj jest: 4.10.2023, imieniny: Edwina, Rosławy, Rozalii

Pomoc uzależnionym

Dodano: 7 miesięcy temu

Już niedługo w Stargardzie ruszy punkt pomocy terapeutycznej i rehabilitacyjnej dla osób uzależnionych od alkoholu, a także dla ich bliskich i członków rodzin.

Pomoc uzależnionym

Już niedługo w Stargardzie ruszy punkt pomocy terapeutycznej i rehabilitacyjnej dla osób uzależnionych od alkoholu, a także dla ich bliskich i członków rodzin. Z takiego wsparcia mieszkańcy skorzystają bezpłatnie. Na ten cel z budżetu miasta w 2023 r. popłynie 100 000 zł.
 

Nowy punkt pomocy będzie działał przy ul. Składowej 2a. W kompleksowo wyremontowanych i wyposażonych pomieszczeniach doświadczeni terapeuci wesprą każdego, kto zmaga się z alkoholizmem. Na miejscu prowadzona będzie również rehabilitacja. Opieką zostaną objęci także współuzależnieni – członkowie rodzin i bliscy oraz osoby z syndromem DDA (dorosłe dzieci alkoholików).
 

Z punktu pomocy bezpłatnie, bez skierowania skorzystają potrzebujący stargardzianie. Placówka powinna ruszyć już w kwietniu. O dokładnym terminie i godzinach otwarcia będziemy informować na www.stargard.eu. Osoby, które już teraz chciałyby dowiedzieć się więcej i zapisać na terapię, mogą skontaktować się z Klubem Abstynenta „ALA” – tel. 91 834 60 60 lub przez facebookowy profil stowarzyszenia.

Zdjęcie: pexels.com

                Urząd Miejski w Stargardzie

Źródło: Urząd Miejski w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Piknik Naukowy Szlakiem Gryfików. Fotorelacja