Dzisiaj jest: 4.10.2023, imieniny: Edwina, Rosławy, Rozalii

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymany przez policjantów

Dodano: 7 miesięcy temu Autor:

Stargardzcy policjanci zatrzymali 33- letniego mężczyznę poszukiwanego przez niemiecki wymiar sprawiedliwości.

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymany przez policjantów

Stargardzcy policjanci zatrzymali 33- letniego mężczyznę poszukiwanego przez niemiecki wymiar sprawiedliwości. Europejski Nakaz Aresztowania wydany został w związku z przestępstwami, których miał się dopuścić na terenie Niemiec, za które grozić może nawet 10 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany trafił do aresztu.
 

Funkcjonariusze na ulicy Szczecińskiej zatrzymali 33- letniego mieszkańca Stargardu poszukiwanego na postawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez niemiecki wymiar sprawiedliwości. Na mężczyźnie ciążą zarzuty karne dotyczące przestępstw, których się dopuścił, za które zgodnie z niemieckim prawem może  grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna ścigany był przez Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP w celu aresztowania ekstradycyjnego. 33- latek trafił do aresztu do czasu podjęcia przez sąd decyzji co do ekstradycji.

Europejski Nakaz Aresztowania wydawany jest w następstwie przeprowadzonego transgranicznego uproszczonego postępowania sądowego, w ramach którego dochodzi do przekazania podejrzanych lub oskarżonych w związku ze ściganiem przestępstw, lub wykonania wyroku pozbawienia wolności bądź zastosowania środka zabezpieczającego. Europejski Nakaz Aresztowania wydany przez organy sądowe jednego z państw członkowskich jest ważny na terenie Unii Europejskiej.


   KOMENDA POWIATOWA POLICJI W STARGARDZIE

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Piknik Naukowy Szlakiem Gryfików. Fotorelacja