Dzisiaj jest: 28.1.2023, imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława

„Nigdy nie jest za późno, aby nauczyć się czegoś nowego”- profilaktyka z seniorami

Dodano: 5 dni temu Autor:

Jedną z najbardziej bezbronnych grup społecznych, często padających ofiarą przestępców są seniorzy.

„Nigdy nie jest za późno, aby nauczyć się czegoś nowego”- profilaktyka z seniorami

Jedną z najbardziej bezbronnych grup społecznych, często padających ofiarą przestępców są seniorzy. Mając na uwadze ich dobro, spokój, a przede wszystkim bezpieczeństwo stargardzcy policjanci rozpoczęli cykl spotkań z mieszkańcami powiatu, na których przestrzegają ich przed czyhającymi na nich zagrożeniami.
 

Każdego dnia osoby starsze mogą paść ofiarą wielu różnych przestępstw i wykroczeń związanych z kradzieżami, rozbojami czy powszechnie znanymi oszustwami. Dlatego aby przeciwdziałać takim zjawiskom i nie dopuścić do stworzenia sytuacji w jakikolwiek sposób zagrażającej zdrowiu, a nawet życiu policjanci stargardzkiej komendy po raz kolejny przeprowadzili z seniorami zajęcia profilaktyczne.

Podczas spotkania rozmawialiśmy o zagrożeniach, jakie napotkać mogą osoby starsze w dzisiejszym świecie. Oprócz rozmów o bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego, aktualnych przepisach dotyczących między innymi obowiązku i sposobu noszenia elementów odblaskowych nie zabrakło tematów związanych z oszustwami osób starszych metodami „na wnuczka, policjanta, szklankę wody czy „blika”. Uświadamialiśmy wszystkich będących na spotkaniu za pomocą wyświetlanych filmów o sposobach działania oszustów, a także prawidłowego reagowania na tego typu przypadki.
Na zakończenie spotkania, w którym aktywnie uczestniczyli seniorzy nie zabrakło całego mnóstwa pytań, na które kolejno odpowiadali zainteresowanym policjanci, a dla zapewnienia bezpieczeństwa przekazali materiały edukacyjne i elementy odblaskowe.


  KOMENDA POWIATOWA POLICJI W STARGARDZIE

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - PGE Spójnia Stargard. Galeria