Dzisiaj jest: 23.3.2023, imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

Dzieci mają moc!

Dodano: 3 miesiące temu
Redakcja poleca!

Na ten czas uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 czekają cały rok.

Dzieci mają moc!

Na ten czas uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 czekają cały rok. Szkolne Dni Integracji to okazja do doskonałej zabawy i spotkania z przyjaciółmi placówki. Wtedy również kolejne osoby otrzymują ten zaszczytny tytuł. W tym roku Przyjacielem Integracji został prezydent Rafał Zając. Odznaczenie w jego imieniu odebrała Ewa Sowa, zastępca prezydenta. To wyróżnienie za poszanowanie godności dzieci z niepełnosprawnościami, zrozumienie ich specjalnych potrzeb edukacyjnych i okazywaną sympatię.
 

– To szczególne miejsce, w którym wszyscy – uczniowie, nauczyciele, rodzice – uczą się rozumieć drugiego człowieka. Integracja to przede wszystkim współpraca. Dzięki temu udaje się stworzyć dobre, wartościowe relacje, które zostają na długie lata. W Dwójce wszyscy czerpią ze swoich umiejętności i doświadczeń, wymieniając się tym, co najlepsze i ucząc tego, co najważniejsze – szacunku i zrozumienia dla innych ludzi – mówi Ewa Sowa, zastępca prezydenta.
 

W tym roku Szkoła Podstawowa nr 2 świętuje jubileusz 30-lecia. Podczas Dni Integracji był czas na podsumowanie dotychczasowych działań, a także śmiałe plany na przyszłość. W placówce na co dzień uczy się ponad 500 młodych ludzi – ponad 120 z nich to dzieci z niepełnosprawnościami. Uczniowie biorą udział w ciekawych programach i zajęciach dodatkowych. Dzięki współpracy z niemieckim Eberswalde w szkole powstały kompleksowo wyposażone pracownie tematyczne, jest winda i komfortowe boisko.
 

W Dwójce każde dziecko ma możliwość rozwijania swoich umiejętności i zainteresowań. Misją szkoły jest nauczanie i wychowanie bez lęku, strachu i agresji oraz dążenie do jak najlepszego rozwoju kontaktów w relacji uczeń –  nauczyciel – rodzic. Pedagodzy dbają o indywidualne podejście do dzieci o szczególnych potrzebach. Wspierają również rozwój dodatkowych zainteresowań i pasji młodych ludzi.
 

Zdjęcia: UM w Stargardzie

                Urząd Miejski w Stargardzie

Źródło: Urząd Miejski w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Arka Gdynia-PGE Spójnia Stargard. Galeria