Dzisiaj jest: 28.1.2023, imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława

Magazyny zbożowe przy ul. Okrzei zmienią oblicze. Jest decyzja dla Horizon Center

Dodano: miesiąc temu Autor:

Kompleks magazynów zbożowych przy ul. Okrzei wkrótce może zmienić się nie do poznania. Inwestor zgłosił już do Starosty zamiar wykonania robót budowlanych.

Magazyny zbożowe przy ul. Okrzei zmienią oblicze. Jest decyzja dla Horizon Center

Kompleks magazynów zbożowych przy ul. Okrzei wkrótce może zmienić się nie do poznania. Inwestor zgłosił już do Starosty zamiar wykonania robót budowlanych.

Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska wydała pozytywną decyzję na zgłoszenia zamierzenia budowlanego przedstawionego przez spółkę Horizon Center Sp. z o.o. Sp. k. Jedno z nich dotyczy przebudowy i zmiany sposobu użytkowania budynku socjalno-magazynowego wchodzącego w skład zespołu budynków byłego młyna na centrum medyczne wraz zagospodarowaniem terenu, a drugie- rozbiórki budynku magazynowego.

Spółka Horizon Center planuje stworzyć przy ul. Okrzei nowoczesne centrum biurowo-usługowe. Na swojej stronie internetowej oferuje 2000 m kw. nowoczesnej przestrzeni biurowej, w której przedsiębiorcom zaoferowane zostaną biura na wymiar, coworking space oraz sale konferencyjne. Na 1000 m kw. przestrzeni usługowej ma znaleźć się miejsce dla apartamentów, dom lekarski, aptekę, restaurację, bank, hotel i lokale usługowe. Inwestor nie zapomniał również o wygodzie parkowania, ponieważ plan zagospodarowania okolicznych działek przewiduje powstanie 100 miejsc parkingowych.

Budynek byłej kaszarni przy ul. Okrzei sprzedany został przez spółkę Al-Samer wiosną zeszłego roku. Działka o powierzchni 2934 m kw. zabudowana jest 5-kondygnacyjnym budynkiem kaszarni i młyna żytniego oraz 3-kondygnacyjnym budynkiem produkcyjno-socjalnym. Obiekty nie są użytkowane od 15 lat. Na nieruchomości znajduje się bocznica kolejowa oraz estakada stalowa pod rurociągi technologiczne. Lokalizacja na utworzenie w tym miejscu centrum biznesowego jest bardzo atrakcyjna, ponieważ w ostatnich latach ul. Okrzei i Kochanowskiego przechodzą transformację. Powstał tam m.in. nowoczesny gmach Sądu Rejonowego i osiedle Królewskie.

Foto: Horizon Center

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - PGE Spójnia Stargard. Galeria