Dzisiaj jest: 24.4.2024, imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Ale wylosowali! Pucharowe derby rozpoczną piłkarską wiosnę

Dodano: rok temu Autor:

Niezwykłe losowanie odbyło się we wtorek w stolicy Kataru, Ad-Dauha.

Właśnie tam w trakcie trwającego mundialu - na dzień przed meczem Polska - Argentyna wylosowane zostały pary 1/16 finału Pucharu Polski na szczeblu ZZPN. Gościem wyjątkowego losowania prowadzonego przez prezesa ZZPN, Macieja Mateńko był Wojciech Gąssowski. To właśnie znany piosenkarz i kibic reprezentacji Polski miał rękę do wylosowania hitowych pojedynków.

Już w części koszalińskiej wylosował derby pomiędzy Bałtykiem i Gwardią Koszalin. Szczecińska część zaczęła się od mocnego uderzenia. Na tym etapie do gry wchodzą drużyny z III ligi i jako pierwsi zostali wylosowani Błękitni Stargard. Chwilę później okazało się, że trafili oni na Polski Cukier Kluczevię Stargard.

Oczywiście w tej parze doszło do zmiany gospodarza, bo zgodnie z regulaminem mecz odbywa się na stadionie zespołu, który występuje w niższej lidze. Derby Polskiego Cukru Kluczevii z Błękitnymi zapowiadają się bardzo ciekawie i prestiżowo.

Czołową drużynę KIPSTA IV Ligi prowadzi trener Krzysztof Kapuściński, który siedem lat temu przeżył z Błękitnymi piękną pucharową przygodę zakończoną w półfinale. Później już prowadząc Polonię Środa Wielkopolska, regularnie wygrywał okręgowy Puchar Polski i awansował do głównych rozgrywek.

Można tylko żałować, że dwie stargardzkie drużyny spotkają się na tak wczesnym etapie. Oby jednak pogoda dopisała, a będzie to interesujące otwarcie piłkarskiej wiosny. Zgodnie z terminarzem mecz powinien się odbyć w ostatni weekend lutego, a tydzień później III-ligowe rozgrywki od starcia z Gedanią Gdańsk wznowią Błękitni.

Pucharowa kampania dla Polskiego Cukru Kluczevii rozpoczęła się już w V rundzie. Wyjazdowy mecz z IV-ligową Gavią Choszczno odbył się w miniony weekend i o jego losach rozstrzygały rzuty karne. Po regulaminowych 90 minutach (nie ma dogrywek) był remis 3:3.

Rywale prowadzili po pierwszej połowie, ale szybko rezultat odwrócili bracia Grzegorz i Michał Magnuscy. Gavia wyrównała, ale w 81. minucie trzeciego gola zdobył Konrad Korczyński. Pięć minut później jednak wyrównał Szymon Januszke i do rozstrzygnięcia potrzebny był konkurs "jedenastek".

W nim strzelcy wykorzystali tylko połowę swoich prób, ale 3:2 zwyciężył Polski Cukier Kluczevia po trafieniach Adriana Macha, Kamila Bartoszyńskiego i Michała Magnuskiego. Duży udział w tym zwycięstwie miał też bramkarz Rafał Mazurek.

Błękitni w tej edycji Pucharu Polski ZZPN mieli też swoje rezerwy oraz drużynę juniorów starszych. Zespół grający w KIPSTA IV Lidze odpadł po swoim jedynym meczu. W V rundzie przegrał na wyjeździe z Wybrzeżem Rewalskim Rewal 1:2, a jedynego gola zdobył Maciej Rodzoch. Juniorzy Błękitnych przegrali w III rundzie 3:5 z Gryfem Kamień Pomorski.

W 1/16 finału ciekawie zapowiada się też kilka innych par. Warto wyróżnić pojedynki Flota Świnoujście - Vineta Wolin oraz Chemik Police - Świt Skolwin.