Dzisiaj jest: 9.12.2022, imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława

Sobota z planszówkami

Dodano: 2 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Co roku dziesiątego października obchodzimy Dzień Gier Planszowych.

Sobota z planszówkami

Co roku dziesiątego października obchodzimy Dzień Gier Planszowych. Jest to dość młode święto, ponieważ w naszym kraju obchodzimy je od 2020 roku. Ten dzień ma na celu zwrócić uwagę na sposób ciekawego spędzenia czasu ze znajomymi przy planszówkach, oraz na rozwój naszej wiedzy i wyobraźni poprzez logiczne gry i zabawy. Do tej ogólnopolskiej akcji włączyły się Stargardzkie Centrum Kultury FILARY oraz Książnica Stargardzka.

Gdy planszowe były słynne już w starożytności. Za najstarszą grę ze znanymi nam zasadami uważa się grę królewską z Ur, która miała zapewnić graczom szczęście.

Dlatego, aby zapewnić wam uśmiech w imieniu organizatorów, zapraszamy wszystkich graczy na wspólne obchody zbliżającego się Dnia Gier Planszowych.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 8 października w godzinach od 14:00 do 20:00 w Stargardzkim Centrum Nauki Filary, które mieści się przy ulicy Bolesława Chrobrego oraz w Książnicy Stargardzkiej, która świętowanie zaplanowała w Piwnicy Towarzystwa Przyjaciół Stargardu przy ulicy Kramarskiej 4, pod Urzędem Miasta.

Wstęp kosztuje 1 zł i obejmuje wejście do obydwóch tych miejsc. Bilety można kupić w sklepiku SCN Filary oraz na stronie
http://bilety.scn-filary.pl.

Dla uczestników przygotowane będą ciepłe napoje oraz ciekawe konkurencje.  Organizatorzy przewidzieli kilka planszowych rozgrywek, w których będzie można zdobyć punkty. Osoba, która zdobędzie największa ilość punktów, wygrywa i zdobywa upominek. Konkursowa akcja obejmuje oba te miejsca. 

 


 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Parada Mikołajów. Galeria