Dzisiaj jest: 19.5.2024, imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

Uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego

Dodano: 2 lata temu Autor:
Redakcja poleca!

?Obyś żył w ciekawych czasach? - tą chińską maksymą swoje przemówienie na inauguracji miejsko - powiatowego roku szkolnego rozpoczęła Iwona Wiśniewska - starościna stargardzka.

Uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego

„Obyś żył w ciekawych czasach” - tą chińską maksymą swoje przemówienie na inauguracji miejsko - powiatowego roku szkolnego rozpoczęła Iwona Wiśniewska - starościna stargardzka.
 


Wśród zgromadzonych na auli I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza oprócz przedstawicieli władz miasta i powiatu znaleźli się również radni, dyrektorzy placówek oświatowych, służb mundurowych, nauczyciele, przedstawiciele duchowieństwa i Ci najważniejsi, czyli uczniowie stargardzkich szkół.
 

„Chcę Wam drodzy nauczyciele przede wszystkim podziękować za zaangażowanie i ciągłą pracę.  Cieszę się, że zawsze mogę na Was liczyć. Wiem, że dbacie o naszą młodzież i uczycie ją, jak osiągać sukces. Równie ważnym jest jednak wskazywanie młodym ludziom granic i uświadamianie im, gdzie przebiega granica pomiędzy rywalizacją i walką” - mówił z kolei prezydent - Rafał Zając.
 


Ksiądz Janusz Szczepaniak z Parafii Bożego Miłosierdzia przypomniał zebranym o wartościach nadrzędnych: miłości, przyjaźni i wzajemnej pomocy. „Pamiętajcie, że każdy z nas jest wolnym człowiekiem. Wolność jest jednak związana z dokonywaniem wyborów, czasem trudnych. Miejcie to na uwadze i pamiętajcie, że przed Wami jeszcze wiele dni a każdy z nich jest wyjątkowy i niepowtarzalny” - mówił do zgromadzonych.
 


Miejsko - powiatowe uroczystości związane z rozpoczęciem roku szkolnego 2022/2023 uświetniły występy artystyczne  i oprawa muzyczna przygotowana przez młodzież I LO w Stargardzie. 

 


 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Dzień Pionierów 12.05.2024. Fotorelacja