Dzisiaj jest: 9.12.2022, imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława

Wystąpili w Festiwalu Dąbrowskich Talentów

Dodano: 3 miesiące temu Autor:

Amelia Traczyk z Małkocina wygrała Festiwal Dąbrowskich Talentów, który odbył się w Krzywnicy w gminie Stara Dąbrowa.

Wystąpili w Festiwalu Dąbrowskich Talentów

Amelia Traczyk z Małkocina wygrała Festiwal Dąbrowskich Talentów, który odbył się w Krzywnicy w gminie Stara Dąbrowa.  Uczestnicy konkursu podzielili się swoją pasją podczas gminnych dożynek. Ich występy oceniało profesjonalne jury. W poniedziałek spotkali się w Centrum Kultury i Rekreacji w Starej Dąbrowie.

Zwyciężczyni festiwalu – Amelia Traczyk – po wakacjach rozpocznie naukę w I Liceum Ogólnokształcącym w Stargardzie. Ceni sobie piosenki z dobrym tekstem, śpiewa od 7 lat. Swoje wokalne umiejętności rozwija w szkole Casio. Samodzielnie uczy się grać na gitarze i pianinie.

Drugie miejsce zajęła Laura Górska, mieszkanka Starej Dąbrowy i ochotniczka miejscowej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Uczy się w drugiej klasie Zespołu Szkół nr 2. Jest osobą bardzo aktywną. Miłość do muzyki odkryła w sobie niedawno – rozwija ją w miejscowym Centrum Kultury.

Trzecie miejsce utworem Sanah wyśpiewała sobie Marta Podkowska z miejscowości Załęcze. Dziewczynka też śpiewa w szkole Casio. Oprócz tego interesuje się modą. Uczy się w czwartej klasie Szkoły Podstawowej nr 3 w Stargardzie.

W konkursie wzięło udział również dwóch chłopców. Maciej Banuch, uczeń siódmej klasy Szkoły w Starej Dąbrowie i szkoły Casio, jest miłośnikiem instrumentów klawiszowych, gier komputerowych i jazdy na hulajnodze. Bartosz Traczyk z Małkocina, uczeń ósmej kasy Szkoły Podstawowej nr 5, uwielbia rysować i śpiewać. Również szkoli się w Casio, a jego ulubioną wokalistką jest Billie Eilish.

Anna Krzysztofik, dyrektor CKiR w Starej Dąbrowie, życzyła wszystkim uczestnikom konkursu sukcesów. Aleksandra Zalewska – Stankiewicz, prowadząca dożynki gminne, przeprowadziła z młodymi muzykami krótkie rozmowy, dzięki którym mogli wzajemnie się poznać.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Parada Mikołajów. Galeria