Dzisiaj jest: 6.10.2022, imieniny: Artura, Fryderyki, Petry

Powiat stawia na samodzielność niepełnosprawnych

Dodano: 2 miesiące temu Autor:

Co daje niezależność i samodzielność?

Powiat stawia na samodzielność niepełnosprawnych

Co daje niezależność i samodzielność? Własne cztery kąty! Dla większości ludzi upragnione i mało osiągalne. Zwłaszcza jeśli borykają się z niepełnosprawnością.

Teraz, dzięki programowi „Samodzielność-Aktywność-Mobilność” sytuacja tych osób może ulec zmianie na lepsze. W związku z dofinansowaniem mieszkań wolnych od barier architektonicznych ludzie niepełnosprawni mogą zyskać niezależność i własne „M”. 

Wszyscy, którzy posiadają orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym z tytułu problemów z poruszaniem się, mogą składać wnioski o dofinansowanie w celu zakupu mieszkania. Warunkiem jest wiek. W momencie wnioskowania trzeba mieć mniej niż 65 lat. 

Dokumenty można składać na portalu Systemu Obsługi Wsparcia. Szczegółowych informacji udziela bezpłatna infolinia 800 889 777, jak również Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Skarbowej 1, pokój 015 (tel. 91/48 04 907). 

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia Stargard - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz. Photos by Paweł Zdziech