Dzisiaj jest: 19.4.2024, imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Mocny początek Błękitnych Stargard. Odpowiedzieli na wysokie zwycięstwa rywali

W 1. kolejce III ligi piłkarze Błękitnych Stargard zmierzyli się z beniaminkiem.

Ich rywal w poprzednim sezonie wygrał pomorską IV ligę. Gedania Gdańsk zdobyła 73 punkty w 29 meczach i o 17 "oczek" wyprzedziła kolejnego przeciwnika. Gospodarze jednak boleśnie zderzyli się z III ligą. Stargardzianie zwyciężyli aż 5:2.

Mecz mógł się ułożyć inaczej, ale w pierwszej połowie Gedania zmarnowała dwie dobre okazje, żeby wyjść na prowadzenie. Gospodarze trafili między innymi w słupek. Końcówka tej części to mocne uderzenie w wykonaniu Błękitnych. W 40. minucie wynik otworzył Konrad Prawucki, a w 43. minucie na 2:0 strzałem zza pola karnego podwyższył Jakub Sawczak.

Przerwa niewiele zmieniła. Trzeciego gola uderzeniem z dystansu zdobył Oskar Ryk. Gospodarze odpowiedzieli trafieniem Wojciecha Zyski w 66. minucie. Później jednak stracili dwa kolejne gole. Błękitni mieli w tym meczu pięciu strzelców. W tym gronie znaleźli się też Jakub Stawski oraz Sebastian Ginter. W 92. minucie rozmiary porażki zmniejszył Bartosz Apostołowicz.

To był udany początek sezonu w wykonaniu Błękitnych Stargard. Jak wartościowy to rezultat zweryfikują kolejne tygodnie. Beniaminkowie nie mają łatwo, bo przegrała również Vineta Wolin (1:3 z Zawiszą Bydgoszcz). Wygrała za to Unia Swarzędz (3:1) w meczu z Bałtykiem Gdynia, który będzie kolejnym rywalem Błękitnych. Mecz w Stargardzie odbędzie się w piątek 12 sierpnia o godz. 18:00.

Błękitni w tym sezonie chcą powalczyć o awans do II ligi. Już jednak 1. kolejka pokazała, że łatwo nie będzie. Stargardzianie odpowiedzieli na wysokie piątkowe zwycięstwa groźnych rywali do czołowej lokaty. Świt Skolwin wygrał z Polonią Środa Wielkopolska 6:0, a Olimpia Grudziądz zwyciężyła w Gniewinie 4:0.

Gedania Gdańsk - Błękitni Stargard 2:5 (0:2)
0:1 - Konrad Prawucki 40'
0:2 - Jakub Sawczak 43'
0:3 - Oskar Ryk 49'
1:3 - Wojciech Zyska 66'
1:4 - Jakub Stawski 72'
1:5 - Sebastian Ginter 77'
2:5 - Bartosz Apostołowicz 90+2'