Dzisiaj jest: 4.10.2023, imieniny: Edwina, Rosławy, Rozalii

Lato w FILARACH

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

Otwarte zeszłej jesieni Stargardzkie Centrum Nauki FILARY przeżywa właśnie swój pierwszy sezon wakacyjny.

Lato w FILARACH

Otwarte zeszłej jesieni Stargardzkie Centrum Nauki FILARY przeżywa właśnie swój pierwszy sezon wakacyjny. W roku szkolnym miejsce to cieszyło się wielką popularnością wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych - w zwiedzaniu wzięło udział ponad 450 klas. Jaką ofertą zespół FILARÓW zachęca do wizyt w środku lata, gdy dzieci i młodzież ani myślą o powrocie do szkolnej ławki?

  • Opracowaliśmy trochę inny system działania wyjaśnia Ernest Warych, Kierownik SCN - Co wtorek natomiast organizujemy Wakacyjny Wtorek - całodniowe zajęcia dla dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Rodzice mogą zostawić swoje dzieciaki pod opieką naszych Edukatorów. Uczestnicy zwiedzają wystawę, biorą udział w zajęciach warsztatowych, na przykład z bicia monet, druku długopisami 3D, budowania przestrzennych konstrukcji. Na lunch zamawiamy pizzę, a popołudniami gramy w gry planszowe, rozwiązujemy zagadki logiczne i wyrażamy się twórczo na zajęciach kreatywnych.


Zabawa co tydzień odbywa się na innym piętrze, różni się też programem. Aby zapisać dziecko na zajęcia, wystarczy kupić bilet. Można zrobić to jednorazowo, ale jak opowiadają sami Edukatorzy - dzieci potrafią naprawdę namawiać rodziców na cotygodniowe wizyty.

Jak zatem wyglądają kolejne dni tygodnia w FILARACH?

  • W środę, czwartek i piątek przyjmujemy zarówno indywidualnych zwiedzających, jak i grupy odwiedzają nas w tym okresie na przykład uczestnicy kolonii i półkolonii, albo różne wycieczki. Istotne jest to, że w odróżnieniu od tego, jak funkcjonowaliśmy w roku szkolnym, gdy można było wejść o dowolnej porze w godzinach otwarcia, teraz zapraszamy o konkretnych godzinach: 13:00 i 15:30. Zwiedzaniu oczywiście towarzyszą nasi Edukatorzy, a dzięki informacjom i ciekawostkom jakie opowiadają, naprawdę można wynieść z wizyty jak najwięcej - opowiada Ernest Warych - W weekendy natomiast wejścia są o 10:00, 12:00, 14:00 i 16:00. Terminy na Naukowe Urodziny, czyli przyjęcia urodzinowe w naszym Centrum, można rezerwować na niedziele. Natomiast w poniedziałki, standardowo, FILARY są nieczynne.


W takim trybie SCN będzie operował aż do rozpoczęcia roku szkolnego. Na jesień pracownicy szykują całe mnóstwo atrakcji. Opracowują też nowe ścieżki edukacyjne i zupełnie nowe cykle zajęć warsztatowych.

  • Na razie trochę zwolniliśmy z wydarzeniami specjalnymi. Kontynuujemy nasze comiesięczne cykle: środowe Godziny Dla Seniorów i sobotnie FILA[G]RY, czyli spotkania z grami planszowymi dla osób w każdym wieku mówi Joanna Cupak, Zastępczyni Kierownika - natomiast we wrześniu wracamy do naszego dawnego trybu, czyli dużej ilości eventów, które uwielbiają zarówno nasi odwiedzający jak i kadra. Już teraz mogę zdradzić, że zaczniemy imprezą, o którą wiele osób już nas pyta: Piknikiem Naukowym. Odbędzie się 24 września, w Parku Zamkowym. Będzie to wyjątkowa okazja, bo symbolicznie świętować będziemy pierwsze urodziny FILARÓW!


Zeszłoroczny Piknik Naukowy stanowił swoistą inaugurację działania SCN - wzięło w nim udział mnóstwo Stargardzian. Nadchodzące wydarzenie ma mieć jeszcze większą skalę. Organizatorzy zapraszają do kontaktu podmioty zainteresowane uczestnictwem w postaci wystawienia stoiska lub organizowania atrakcji.

            Stargardzkie Centrum Nauki

Autor foto: Anna Wardal 

Źródło: SCN FILARY
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Piknik Naukowy Szlakiem Gryfików. Fotorelacja