Dzisiaj jest: 30.11.2022, imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka

Kurs Carvingu w ZS5

Dodano: 4 miesiące temu
Redakcja poleca!

Carving, czyli sztuka rzeźbienia w warzywach i owocach to podstawa pięknie udekorowanych potraw. Powstała w Chinach, Japonii i Tajlandii.

Kurs Carvingu w ZS5

Zespół Szkół nr 5 to szkoła z bogatą tradycją gastronomiczną. Oprócz szkolenia młodych adeptów kulinarnych odbywają się tam ciekawe wydarzenia gastronomiczne.

Tym razem zorganizowany został kurs Carvingu. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności pod okiem wykwalifikowanego Instruktora Carvingu. Kurs prowadzony był przez Panią Dominikę Sadowską – złotą medalistkę Olimpiady Kulinarnej IKA w kategorii K1 Stuttgart 2020, srebrną medalistkę Olimpiady Kulinarnej IKA w kategorii Live Carving K3 Stuttgart 2020, Mistrzynię Świata CULINARY WORLD CUP Luksemburg 2018, wicemistrzynię Europy podczas EURO LIVE CARVING CUP Czechy 2017, wicemistrzynię Polski w Carvingu 2015, dwukrotną zdobywczynię Pucharu Polski w Carvingu 2015 i 2016.


Podczas kursu uczniowie poszerzyli swoją wiedzę o historię  carvingu. Poznali techniki i rodzaje cięć, rodzaje noży dłutek i sposoby konserwacji sprzętu. Wzbogacili swój warsztat techniczny i pogłębili cenione na rynku umiejętności dekoracji stołu.

Dzięki takim wydarzeniom młodzież kształcona w ZS5 jest bogatsza w doświadczenie a jako przyszli pracownicy bardziej atrakcyjna dla pracodawcy i kwitnącej w naszym regionie gastronomii. 

 

Źródło: Zespół Szkół nr 5
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
30 lat Koła PSONI w Stargardzie. Fotorelacja