Dzisiaj jest: 17.8.2022, imieniny: Anity, Elizy, Mirona

Nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych – podsumowanie działań „Prędkość”

Dodano: 3 tygodnie temu Autor:

25 lipca na terenie naszego powiatu policjanci stargardzkiej drogówki przeprowadzili działania pn. „Prędkość”.

Nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych – podsumowanie działań „Prędkość”

26 lipca na terenie naszego powiatu policjanci stargardzkiej drogówki przeprowadzili działania pn. „Prędkość”, których celem było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości.  Łącznie ujawniono 33 wykroczenia dotyczące przekroczenia dozwolonej prędkości. Mundurowi zatrzymali także kierującego, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 110 km/h. 

Wypadki drogowe, których przyczyną jest nadmierna prędkość, generują najwięcej ofiar śmiertelnych, dlatego kierujący, którzy nie będą stosować się do obowiązujących przepisów, a zwłaszcza ci, którzy rażąco przekroczą dozwolone limity prędkości, muszą liczyć się z konsekwencjami.

Głównym celem przeprowadzonych działań było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Akcja ta miała także za zadanie wyrobienie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu.

Około godziny 10:00 na ul. Most Kamienny policjanci drogówki dokonujący pomiaru prędkości zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem, który w obszarze zabudowanym poruszał      się z prędkością 110 km/h. 49- latek mieszkaniec powiatu gryfińskiego stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Został ukarany mandatem karnym 1500 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Cały czas prędkość jest jedną z głównych przyczyn groźnych wypadków drogowych, w tym tych ze skutkiem śmiertelnym. Przypominamy, że zgodnie z nowym taryfikatorem, mandaty za przekroczenie prędkości są wysokie, dlatego też apelujemy o poruszanie się zgodnie z przepisami i ograniczeniami prędkości, jakie obowiązują na danym odcinku drogi.


  KOMENDA POWIATOWA POLICJI W STARGARDZIE

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Święto Wojska Polskiego. Fotorelacja