Dzisiaj jest: 18.8.2022, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Prędkość i brawura surowo karane – podsumowanie działań stargardzkiej drogówki

Dodano: miesiąc temu

Nadmierna prędkość i brak wyobraźni za kierownicą to przyczyny wielu wypadków.

Prędkość i brawura surowo karane – podsumowanie działań stargardzkiej drogówki

Nadmierna prędkość i brak wyobraźni za kierownicą to przyczyny wielu wypadków. Bardzo często uczestnicy ruchu drogowego tracą w nich zdrowie, a nawet życie. Dla policjantów to mocny argument, aby surowo karać kierowców wykazujących się brawurą i nie stosujących się do ograniczeń prędkości.
 

Poprawa bezpieczeństwa na drogach to jedno z priorytetowych zadań policjantów. Przez nieodpowiedzialnych kierowców wiele osób ginie lub zostają ciężko ranni, dlatego akcje takie są bardzo ważne. Funkcjonariusze w ramach działań „Prędkość” nie tylko sprawdzali, czy kierowcy przestrzegają ograniczeń i limitów prędkości, ale także przypominali, jak ważna jest to sprawa, aby każdy mógł czuć się bezpiecznie na drodze.
 

W miniony weekend podczas przeprowadzonych działań policjanci stargardzkiej drogówki ujawnili łącznie 87 wykroczeń dotyczących przekroczenia dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących oraz 6 dowodów rejestracyjnych za nieprawidłowy stan techniczny pojazdu.
 

Pamiętajmy, że brak rozsądku i rozwagi na drodze może zakończyć się tragicznie, a dla kierowców wykazujących się brawurą nie ma taryfy ulgowej. Dlatego mając na uwadze bezpieczeństwo zarówno swoje jak i innych uczestników ruchu stosujmy się do obowiązujących przepisów. W ten sposób unikniemy również wysokich mandatów.

  KOMENDA POWIATOWA POLICJI W STARGARDZIE

Źródło: KPP w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Święto Wojska Polskiego. Fotorelacja