Dzisiaj jest: 18.8.2022, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

"Nigdy nie zostawiaj dziecka w samochodzie!"- rusza akcja społeczna grupy Stoją!Stargard

Dodano: 2 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Kilka dni temu media obiegła tragiczna wiadomość.

"Nigdy nie zostawiaj dziecka w samochodzie!"- rusza akcja społeczna grupy Stoją!Stargard

Kilka dni temu media obiegła tragiczna wiadomość. W Szczecinie zmarło 1,5 roczne dziecko pozostawione na wiele godzin w samochodzie. Grupa Stoją!Stargard chce przeprowadzić akcję społeczną w tej sprawie.

Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa, Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód w Szczecinie prowadzi postępowanie w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci 1,5 rocznego dziecka. Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Alicja Macugowska-Kyszka powiedziała, że czyn ten kwalifikowany jest z art. 155 kodeksu karnego, za który grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze od 3 miesięcy do 5 lat.

Według informacji, które podał portal rmf24.pl, 38-letnia kobieta miała zawieźć rano starsze dziecko do przedszkola w Szczecinie, a później pojechać do pracy i tam zostawić samochód. Przed godz, 17 odebrała z przedszkola dziecko i pojechała po młodszego syna do żłobka, gdzie dowiedziała się, że nie przywiozła go tam tego dnia. Po powrocie do samochodu okazało się, że na tylnym siedzeniu pasażera znajduje się 1,5-roczny chłopiec, który cały ten czas spędził w samochodzie kobiety. Dziecko nie dawało oznak życia.

Administratorzy grupy Stoją!Stargard postanowili przeprowadzić akcję informacyjną dotyczącą konsekwencji pozostawienia dziecka w samochodzie. Na portalu zrzutka.pl założyli zbiórkę pieniędzy na druk i kolportaż plakatów oraz wlepek. W niedzielę wieczorem zbiórka miała już 73 proc. osiągniętych wpłat. Akcja "Nie zostawiaj dziecka w samochodzie" ma zostać przeprowadzona na terenie całej Polski.

 


Michał Łozowski, administrator grupy, poprosił również Prezydenta Stargardu o udział w akcji społecznej. - Czy możemy liczyć na wsparcie w bardzo ważnej akcji społecznej? Im więcej miejsc, tym większa możliwość dotarcia z informacją do społeczeństwa, że pośpiech nie jest dobrym doradcą, a konsekwencje mogą być tragiczne!- zaapelował. - Koszty plakatów wlepek poniesiemy my, społecznicy, a od Pana byśmy prosili o uzyskanie zielonego światła do zaangażowania spółek miejskich, przedszkoli, urzędów czy komunikacji miejskiej- dodał.

Rafał Zając, Prezydent Stargardu, poparł akcję grupy Stoją!Satrgard. - Oczywiście, popieram akcje społeczne, których celem jest podnoszenie świadomości stargardzian w zakresie bezpieczeństwa ich samych i ich bliskich- powiedział Prezydent. - Proszę o dostarczenie plakatów do Biura Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego. Przekażemy te materiały do naszych jednostek z prośbą o wyeksponowanie- dodał Rafał Zając.

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Święto Wojska Polskiego. Fotorelacja