Dzisiaj jest: 24.9.2023, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Balonowy Dzień Dziecka

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

Już w sobotę, 4 czerwca 2022, odbędzie się tegoroczna impreza miejska z okazji Dnia Dziecka! Plac Zamkowy przy Baszcie Białogłówce wypełni się zabawami, konkursami, występami i? balonami!

Balonowy Dzień Dziecka

Już w sobotę, 4 czerwca 2022,  odbędzie się tegoroczna impreza miejska z okazji Dnia Dziecka! Plac Zamkowy przy Baszcie Białogłówce wypełni się zabawami, konkursami, występami i… balonami! Tak - balony będą głównym tematem nadchodzącego wydarzenia!

  • Gdy padł pomysł, aby projektem wydarzenia zajęło się Stargardzkie Centrum Nauki FILARY, wiedzieliśmy, że musi to być inny Dzień Dziecka, niż wszystkie dotychczas - wyjaśnia Ernest Warych, Kierownik SCN FILARY - Chcieliśmy znaleźć motyw przewodni - coś, co kojarzy się beztrosko, radośnie, ale też… świetnie nadaje się do przeprowadzania edukacyjnych eksperymentów. Balony były oczywistym wyborem!


Zgodnie z koncepcją, w ramach wydarzenia będzie można wziąć udział w całym mnóstwie balonowych atrakcji. Edukatorzy FILARÓW zaprezentują szereg doświadczeń naukowych z balonami w roli głównej, na stoisku Muzeum Archeologiczno-Historycznego będzie można ustrzelić balon z zagadką, Młodzieżowy Dom Kultury poprowadzi zajęcia plastyczne z wykorzystaniem balonów, zaś Książnica Stargardzka zaprosi do gry w “Pędzące Baloniki”. A to dopiero początek długiej listy zaplanowanych atrakcji!

Impreza rozpocznie się o 12:00. Dostępnym przez cały dzień animacjom przy stoiskach będzie towarzyszyć rozbudowany program występów scenicznych, w tym ulubieńców dzieci, znanych z zeszłorocznego Pikniku Naukowego: duet Miasta Nauki ze swoimi widowiskowymi doświadczeniami chemicznymi. Na scenie będzie też można podziwiać występy uczestników pracowni Stargardzkiego Centrum Kultury. Jaka będzie ostatnia atrakcja, która zakończy wydarzenie?

  • Na wielki finał zaplanowaliśmy coś naprawdę wyjątkowego. Spełnienie marzeń, myślę że nie tylko dzieci, ale i wielu dorosłych. Wielką Bitwę Balonową! - zapowiada Joanna Cupak, Zastępczyni Kierownika SCN FILARY  - Bitwa zacznie się o 18:00. Radzimy zabrać ze sobą ręcznik i coś na przebranie!


Organizatorami Wydarzenia są:
Miasto Stargard, Stargardzkie Centrum Kultury, Stargardzkie Centrum Nauki FILARY.

Współorganizatorzy:
Młodzieżowy Dom Kultury, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie, Książnica Stargardzka

Partnerzy:
Aquastar, OSIR Stargard, Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie, Klubik rodziców ze Stargardu, Hufiec ZHP Stargard, Nadleśnictwo Dobrzany, Drużyna Wielecko-Pomorska "Gryf"

Tekst i ilustracje:

Małgorzata Kowcun, SCN FILARY


 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Senioriada 2023: niedziela. Fotorelacja