Dzisiaj jest: 27.5.2022, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Dzielnicowi patrolują ogródki działkowe

Dodano: 3 tygodnie temu

Stargardzcy dzielnicowi patrolują tereny ogródków działkowych, apelując do właścicieli o prawidłowe zabezpieczenie altan.

Dzielnicowi patrolują ogródki działkowe

Stargardzcy dzielnicowi patrolują tereny ogródków działkowych, apelując do właścicieli o prawidłowe zabezpieczenie altan. Wszystko po to, aby nie stać się ofiarą złodziei. Jednocześnie mundurowi sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, aby poinformować ich o możliwości skorzystania z różnych form pomocy.
 

Wraz z nadejściem wiosny na terenie ogródków działkowych pojawia się coraz większa liczba ich właścicieli, którzy podejmują się pierwszych prac porządkowych po okresie jesienno - zimowym. Policjanci sprawdzają działki pod kątem miejsc, w których grupują się osoby spożywające alkohol oraz osoby bezdomne. Zwracają szczególną uwagę na stan zabezpieczenia technicznego obiektów i altanek.
 

Podczas kontroli ogrodów działkowych dzielnicowi rozmawiają i apelują do właścicieli ogródków o właściwe zabezpieczenie mienia znajdującego się w altanach i domkach letniskowych. Nie obyło się również do zachęcania działkowców do "sąsiedzkiej czujności" i obywatelskiego współdziałania.
 

Policja apeluje również do wszystkich, którzy zauważą osoby bezdomne przebywające w miejscach zagrażających ich życiu i zdrowiu, by przekazywali informacje do instytucji pomocowych. Niekiedy jeden telefon na nr alarmowy 112 może uratować komuś życie.

Źródło: KPP w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
ArtFestiwal 2022 cz.1. Galeria