Dzisiaj jest: 30.11.2022, imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka

Zespół Szkół nr 2 ? edukacja przez szacunek do tradycji i wartości. [VIDEO]

Dodano: 8 miesięcy temu
Redakcja poleca!

Zespół Szkół nr 2 w Stargardzie to nie tylko miejsce kształcenia w zawodach poszukiwanych na rynku pracy, to miejsce krzewienia tradycji oraz poszanowania najważniejszych wartości.

Zespół Szkół nr 2 ? edukacja przez szacunek do tradycji i wartości. [VIDEO]

Uczniowie Ekonomika z chęcią angażują się zarówno w działania realizowane na terenie szkoły, jak i w akcje organizowane przez inne instytucje. Na szczególne wyróżnienie zasługują działania o charakterze:

- społecznym tj.:  pomoc udzielana uchodźcom z Ukrainy, „Młoda Krew Ratuje Życie”, Dzień Dawcy Szpiku Kostnego pod hasłem #KOMÓRKOMANI, Wielka Paka dla Zwierzaka,  „Góra grosza”, Orlen Przedszkoliada Tour 2019, Szlachetna Paczka, bicie rekordu z okazji Miesiąca Walki z Rakiem, Światowy Dzień Pierwszej Pomocy, Sprzątanie świata , „Mały Wolontariat” warsztaty dla szkół podstawowych, Dzień Walki z Otyłością i Profilaktyka Cukrzycy. Młodzież Zespołu Szkół nr 2 pomaga również w organizacji Wojewódzkich Igrzysk Lekkoatletycznych Osób Niepełnosprawnych.

 


 

- patriotyczno- kulturowym tj.: Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”
w parku Batorego w Stargardzie, Stargardzka droga do Wolności, Święto Niepodległości - „Dzień Polskości” - obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, 100 Książek Na Stulecie Niepodległości, 100 lat wyborczych Polek, Noc muzeów i bibliotek.

 
 

- edukacyjnym, m.in. promujące kształcenie zawodowe w środowisku szkolnym i lokalnym np.: Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych obchodzony pod hasłem „Odkryj swój talent”, w ramach którego odbyły się spotkania uczniów z przedstawicielami przedsiębiorstw,  Międzyszkolny Konkurs Zawodoznawczy „Odkrywcy zawodów” dla uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu stargardzkiego,  Europejska Noc Naukowców zorganizowana przez Zespół Szkół nr 2 z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym
w Szczecinie, Dni Otwarte ECDL, Światowy Tydzień Przedsiębiorczości - program Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości Otwarta firma-Biznes przy tablicy - w ramach programu odbyły się spotkania młodzieży z przedstawicielami lokalnego biznesu: z przedstawicielem firmy METRO SERVICES - centrum usług wspólnych, z przedstawicielem firmy DHL,
z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów oraz z przedstawicielem Hotelu Radisson
i  Stargardzkiej Agencji Rozwoju Lokalnego.
 

Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 – Pan Marcin Przepióra -  wspiera również coroczną inicjatywę przyznawania cennej nagrody Kopernikus dla ucznia Zespołu Szkół nr 2, który
w ciągu czterech lat nauki wykazał się dużą aktywnością na rzecz rozwoju szkoły, środowiska lokalnego oraz samorozwoju.

  


Drogi Ósmoklasisto! Chcesz kształcić się w zawodzie poszukiwanym na runku pracy,
a jednocześnie pokazać światu swoją duszę aktywisty i społecznika?

Zapraszamy do Zespołu Szkół nr 2 – to miejsce właśnie dla Ciebie!!!

 

Materiał sponsorowany
 

Źródło: Zespół Szkół nr 2
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
30 lat Koła PSONI w Stargardzie. Fotorelacja