Dzisiaj jest: 27.5.2022, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Poszukiwany, poszukiwana czyli stargardzkie Targi Pracy

Dodano: 2 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Kilkudziesięciu pracodawców, kilkaset osób poszukujących zatrudnienia - tak wyglądały dzisiejsze Targi Pracy, które odbyły się w hali sportowej OSiR przy Pierwszej Brygady.

Poszukiwany, poszukiwana czyli stargardzkie Targi Pracy

Organizatorem przedsięwzięcia był Powiatowy Urząd Pracy.

Radiometer, Van Heyghen Stal Polska, Euro - Max S.C, Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach, Komenda Powiatowa Policji i Służba Więzienna - to jedni z tych, którzy potrzebują pracowników.


"Potrzebujemy 20 osób do działu ochrony. Muszą to być  obywatele Polski z unormowanym stosunkiem do służby wojskowej z wykształceniem minimum średnim" - mówi kapitan Grzegorz Terlikowski.

Nieco mniejsze wymagania ma firma Securitas Polska, która poszukuje pracowników ochrony. "Nasza oferta jest skierowana zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. Poszukujemy osób, które chcą pracować w takich firmach jak Zalando czy Amazon. Oferujemy prace na etacie. Zarobki? 3400 brutto. Dobrze, żeby pracownicy znali choć trochę język angielski i podstawy obsługi komputera" - mówi Maja Synowiec.

Potencjalni pracodawcy mają swoje wymagania, a czego oczekują pracownicy?

"Chciałabym, żeby praca była ciekawa i rozwijająca. Pieniądze są ważne, ale jeszcze ważniejsze są dla mnie możliwości rozwoju. Zdaje sobie sprawę z tego, że najpierw muszę zdobyć doświadczenie" - mówi Maja - studentka informatyki. W jakiej branży się widzi? "Najchętniej komputerowej oczywiście, ale nie jest to warunek konieczny. Chciałabym pracować w dużej firmie, tam gdzie sporo się dzieje, bo lubię wyzwania" - dodaje.
 

Oferta stargardzkich Targów Pracy skierowana była również do obywateli Ukrainy, których w naszym mieście coraz więcej. Na każdym stoisku można było znaleźć ulotki w ich języku. Pracodawcy nie ukrywali zainteresowania osobami pochodzenia ukraińskiego, albowiem powszechnie uważa się, że są to dobrzy i zaangażowani pracownicy.

Bogata frekwencja Targów Pracy daje nadzieje na obopólne korzyści, zarówno pracodawcom, jak i pracownikom. 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
ArtFestiwal 2022 cz.1. Galeria