Dzisiaj jest: 3.10.2022, imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy

500+ po nowemu od 1 lutego

Dodano: 8 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Od nowego roku zmienił się program 500+.

500+ po nowemu od 1 lutego

Wprawdzie świadczenie pozostanie w tej samej kwocie, ale zmieniła się instytucja zarządzająca i wypłacająca świadczenie – będzie to ZUS. Można też już składać wnioski na kolejny okres świadczeniowy.

Od 1 lutego 2022 można już składać wnioski na kolejny okres rozliczeniowy programu 500+, który będzie trwał od 1 czerwca 2022 do 31 maja 2023 roku. Wnioski można przesyłać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wyłącznie drogą elektroniczną.
Elektroniczne wnioski do ZUS można składać przez jeden z trzech kanałów wnioskowania:

  • przez Platformę PUE ZUS,

  • przez portal Emp@tia na stronie empatia.mpips.gov.pl,

  • przez bankowość elektroniczną.

Osoby, które będą miały problem ze złożeniem wniosku elektronicznie, mogą zgłosić się do placówek ZUS, gdzie zostanie im udzielona fachowa pomoc.

Aby otrzymać pierwszą wypłatę świadczenia do 30 czerwca, należy złożyć wniosek do 30 kwietnia br. Wnioski złożone w późniejszym terminie zostaną rozpatrzone w maksymalnym czasie do 3 miesięcy, a pierwsza wypłata może nastąpić w lipcu czy sierpniu (z ewentualnym wyrównaniem).

Nowe zasady wypłacania świadczenia 500+ przewidują wypłatę wyłącznie na podane konto bankowe. Zrezygnowano z wypłat gotówkowych.

Gminy będą kontynuowały wypłaty jedynie do końca okresu, na jaki przyznały świadczenie 500+.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia Stargard - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz. Photos by Paweł Zdziech