Dzisiaj jest: 27.5.2022, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Do końca i o jeden dzień dłużej, czyli wielki finał WOŚP

Dodano: 4 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Ponad 135 tysięcy złotych w samym Stargardzie, ponad 210 milionów w Polsce - takie kwoty udało się zebrać podczas ubiegłorocznego finału WOSP.

Do końca i o jeden dzień dłużej, czyli wielki finał WOŚP


Ile pieniędzy trafi do puszek w tym roku, okaże się już w najbliższą niedzielę. W tym dniu Wielka Orkiestra zagra po raz trzydziesty, tym razem na rzecz polskiej okulistyki.

„Na stargardzkich ulicach pojawi się 150-ciu wolontariuszy” - mówi Małgorzata Nidzińska - szefowa sztabu WOŚP. „To liczba zbliżona do tej z ubiegłego roku. W naszych szeregach mamy 2-latki i 80-latków. Wszyscy chętnie angażują się w inicjatywę Wielkiej Orkiestry” - podkreśla. Wolontariusze wyjdą na ulice naszego miasta już o 8.00 rano. Zbiórka potrwa do 21.00. 

Organizatorem 30 - tego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest Stargardzkie Centrum Kultury. Tradycyjnie, jak co roku impreza odbędzie się na Rynku Staromiejskim. Od 16.00 będzie można licytować gadżety na rzecz Orkiestry. „Ciekawe, nietypowe, wyjątkowe. Każdy z licytujących na pewno wybierze coś dla siebie. Oferta jest przebogata. Począwszy od warsztatów w kuźni, poprzez wycieczkę z prezydentem Rafałem Zającem aż po przepiękne fotografie Maksymiliana Lawrynowicza, płytę Kubańczyka i mnóstwo innych, ciekawych fantów” - mówi Katarzyna Wesołowską z SCK. 

Na scenie zaprezentują się stargardzcy artyści. Będzie można usłyszeć Paulinę Stawiarską, zespół De Facto, Los Tatooloss, Adrianę Bąk i Oliviera Michalczuka. Przyjemności dla ducha nie wykluczają tych dla ciała. Organizatorzy pomyśleli o wszystkim. W Kąciku Herbacianym będzie można spróbować wyjątkowych, aromatycznych kaw i herbat. Chętni będą mogli odwiedzić kącik rzemiosła i „Domek Aniołowo”. 

Punktem kulminacyjnym, kończącym zabawę na Rynku będzie „Światełko do Nieba”.  Punktualnie o 20.00 Starówka rozbłyśnie tysiącami ogników, które symbolizują solidarność, wsparcie i wzajemną troskę. W tym duchu zachęcamy do Was do grania w rytm Orkiestry. Do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
ArtFestiwal 2022 cz.1. Galeria