Dzisiaj jest: 22.9.2023, imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Miasto wspiera Policję

Dodano: 2 lata temu

6 nowych radiowozów zasiliło tabor Komendy Powiatowej Policji.

Miasto wspiera Policję

Tak duże zakupy były możliwe także dzięki wsparciu miasta. Stargard przekazał na ten cel ponad 157 000 zł. Na naszych ulicach pojawią się nowoczesne, w pełni wyposażone pojazdy – zarówno oznakowane, jak i nieoznakowane. To kolejna inwestycja w poprawę bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców.
 

– Praca policjantów jest bardzo ważna dla bezpieczeństwa stargardzian i mieszkańców całego powiatu. Każdego dnia należą się wam podziękowania – za kompetencje, umiejętności i zaangażowanie. Bez wątpienia w tej trudnej służbie powinniście korzystać z nowoczesnego wyposażenia. Cieszę się, że miasto może uczestniczyć w poprawie warunków waszej pracy – mówi prezydent Rafał Zając.
 

Na wyposażeniu KPP znalazły się 2 oznakowane radiowozy z napędem hybrydowym – Toyota Corolla Kombi, a także 2 oznakowane SUV-y Kia Sportage. Jeden z nowych SUV-ów posłuży przewodnikom psów służbowych. Miasto dofinansowało również zakup zwierząt oraz dodatkowe wyposażenie dla funkcjonariuszy. Na ten cel przekazaliśmy kolejne 60 000 zł.
 

Następne nowe auta to 2 nieoznakowane radiowozy Kia Ceed. Wszystkie mają nowoczesne systemy bezpieczeństwa, a także kamery cofania, czujniki parkowania, ABS i dodatkowe wyposażenie – m.in. oświetlenie wnętrza. Pojazdy dołączyły do pozostałych samochodów, których zakup w 2021 r. również wsparło miasto. Wtedy do stargardzkiej jednostki trafiły 2 nieoznakowane radiowozy osobowe i oznakowany furgon patrolowy.
 

Zdjęcia: Paweł Bieg

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Senioriada 2023: niedziela. Fotorelacja