Dzisiaj jest: 18.8.2022, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Świątecznie w ZS 5

Dodano: 8 miesięcy temu
Redakcja poleca!

W Zespole Szkół nr 5 czuć świąteczną atmosferę.

Świątecznie w ZS 5

Uczniowie klas gastronomicznych przygotowują tradycyjne świąteczne potrawy i wypieki. Już od progu unosi się zapach pierników, miodu, cynamonu i goździków. Wszystko to za sprawą magicznej atmosfery, zaangażowania młodzieży i ciekawych pomysłów nauczycieli zawodu.

„To przyjemność pracować w miejscu, w którym świąteczny czas zaczyna się już na początku grudnia” – mówi nauczyciel przedmiotów zawodowych Pani Marzena Samujło. „Nasza młodzież z dużym zaangażowaniem i wielką radością włącza się w wykonanie zadań. A skoro mamy tak wielu pasjonatów wypieków i kulinariów, możemy prowadzić konkursy, bo chętnych mamy wielu…”.

W konkursie „Mistrza lepienia pierogów”, trudno było wyłonić zwycięzcę, bo wszystkie dania wyglądały i smakowały wyśmienicie. W konkursie „ Mistrza zdobienia pierników”, prace były tak bajeczne, że zwycięzców musiało być więcej.

Uczniowie celebrują przedświąteczny czas na różne sposoby, Technicy pojazdów samochodowych, wykonali wyjątkową bombkę „ To prawdziwe autko, wyspawane z miłości do zawodu, tyle że bez silnika, ale nad tym też popracujemy :) „ - mówi Kierownik warsztatów szkolnych Pan Michał Stasiak.

Dyrektor szkoły Pan Krzysztof Bielski dodaje, że „Młodzież wykonała cały zestaw bombek na choinkę przed MDK w Stargardzie, każde w innej technice i z ciekawym pomyśle. Wszystkie łączy jedno – miłość do ZS 5 i logo naszej szkoły”. Wśród nich pojawiły się bombki szczególne, opracowane i wykonane przez techników programistów na drukarkach 3D.

Źródło: Zespół Szkół nr 5
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Święto Wojska Polskiego. Fotorelacja