Dzisiaj jest: 22.9.2023, imieniny: Maury, Milany, Tomasza

7 procent bezrobocia w regionie. Jakie oferty pracy w Stargardzie?

Dodano: 2 lata temu Autor:

Aktualnie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Stargardzie poszukiwanych jest 151 pracowników z 78 ofert pracy, które zgłosili pracodawcy z miasta i okolic.

7 procent bezrobocia w regionie. Jakie oferty pracy w Stargardzie?

Kto aktualnie może znaleźć pracę od ręki?
           
W końcu października 2021 r. w województwie zachodniopomorskim zarejestrowanych w urzędach pracy było 43,7 tys. bezrobotnych. Stopa bezrobocia wyniosła dla całego regionu 7,1 proc. i zmniejszyła się o pod względem września o 0,2 proc. W powiatowych urzędach pracy pracodawcy zgłosili 8 tys. ofert pracy. W całym województwie 11 zakładów pracy zapowiedziało zwolnienie w najbliższym czasie 242 pracowników. Na jakie oferty pracy mogą liczyć bezrobotni w Stargardzie?
           
Obecnie największe zapotrzebowanie jest wciąż na pracowników fizycznych. Tych ofert na stronie stargardzkiego pośredniaka jest najwięcej. Powiatowy Urząd Pracy informuje między innymi o wolnych wakatach dla operatorów koparko-ładowarki, kasjerów-sprzedawców, pracowników ogólnobudowlanych, kucharzy czy nauczycieli. Nadal na brak pracy nie mogą narzekać operatorzy produkcji, kierowcy i sprzątaczki.

Z corocznie publikowanej prognozy Barometru Zawodów wynika, że w powiecie stargardzkim w tym roku największy deficyt dotyczył będzie kierowców samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, pracowników służb mundurowych i sprzedawców oraz kasjerów. Pracodawcy poszukiwać będą również m.in. pracowników budowlanych, kierowców autobusów, mechaników, krawcowych, operatorów maszyn, spawaczy, księgowych oraz pielęgniarek i położnych.

Barometr zawodów opiera się na opinii ekspertów, którzy na przełomie III i IV kwartału spotykają się i wspólnie analizują sytuację w poszczególnych zawodach. Uczestnicy badania, którymi są pracownicy powiatowych urzędów pracy, prywatnych agencji zatrudnienia oraz innych instytucji zorientowanych w sytuacji na lokalnym rynku pracy, w toku dyskusji udzielają odpowiedzi na pytania jak zmieni się zapotrzebowanie na pracowników w danym zawodzie w nadchodzącym roku, czy będzie rosnąć, maleć czy pozostanie bez zmian, jak będzie kształtować się relacja między dostępną siłą roboczą a zapotrzebowaniem na pracowników w danym zawodzie oraz czy wystąpi deficyt poszukujących pracy czy ich nadwyżka, czy może popyt i podaż zrównoważą się.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Senioriada 2023: niedziela. Fotorelacja