Dzisiaj jest: 9.8.2022, imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Mamy grunty na medal

Dodano: 8 miesięcy temu
Redakcja poleca!

Sukces naszego miasta.

Mamy grunty na medal

Stargard zajął I miejsce w województwie zachodniopomorskim w konkursie „Grunt na medal” 2021. Specjaliści z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu docenili nasze tereny inwestycyjne w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii. To kompleksowo uzbrojone działki dla firm różnych branż. Prezydent Rafał Zając osobiście odebrał nagrodę na konferencji PAIH.
 

– Z mojej perspektywy to docenienie wysiłku, który wkładamy w przygotowanie jak najlepszej propozycji dla inwestorów. Nieskromnie przyznam, że nasze grunty w Stargardzie stanowią jedną z najatrakcyjniejszych ofert inwestycyjnych w Polsce. Są znakomicie zlokalizowane, kompleksowo uzbrojone, mają wysoką nośność i znajdują się na pokaźnych obszarach. Dodatkowo inwestorom gwarantujemy najwyższą jakość obsługi na każdym etapie współpracy – mówi prezydent Rafał Zając.
 

Eksperci z PAIH docenili działki przy ul. Metalowej o łącznej powierzchni 37 hektarów – gotowe na przyjęcie nowych firm. W ich sąsiedztwie z powodzeniem działa już m.in. Centrum Dystrybucyjne Lidl i Waimea Logistic Park. Kończący się rok to czas ogromnych inwestycji Stargardu w rozwój oferty PPNT. Ponad 30 000 000 zł wydaliśmy na uzbrojenie tam kolejnych terenów. To działki przeznaczone przede wszystkim dla mniejszych przedsiębiorstw – zarówno na rozwój istniejących firm, jak i lokalizację zupełnie nowych podmiotów. W ramach inwestycji przedłużona została również ul. Metalowa, łącząca nowe tereny inwestycyjne z już istniejącymi. Większe bezpieczeństwo zyskali też pracownicy, którzy korzystają z wygodnych chodników i ścieżki rowerowej.
 

W PPNT działa kilkadziesiąt firm z rożnych branż, wśród nich również te międzynarodowe: m.in. Bridgestone, Hiab, Kalmar, Lidl i Radiometer. Wszystkie zatrudniają już około 4000 osób – stargardzian i mieszkańców okolicznych miejscowości. Cały park jest znakomicie skomunikowany – z dostępem do dróg ekspresowych S10 i S3 oraz autostrady A6. Daje też łatwy dostęp do międzynarodowych lotnisk Szczecin-Goleniów oraz Berlin i połączenia promowe do krajów skandynawskich. Tutaj można przeczytać więcej o PPNT.

Tegoroczna nagroda to kolejne docenienie terenów inwestycyjnych w naszym mieście. W 2010 r. również zdobyliśmy I miejsce w konkursie „Grunt na medal”. Wtedy jury wyróżniło 50-hektarową działkę, którą później w całości kupiła firma Cargotec. Jak widać ocena ekspertów w tamtym przypadku była słuszna – nagroda poprzedziła realną, dużą inwestycję.
 

Zdjęcia i grafiki: UM w Stargardzie

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Coolturalne Wakacje - power & fire. Galeria